Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemere seisund püsib stabiilsena

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna toimunud Merepäevade konverentsi esinejad hindasid Läänemere seisundi heaks, kuid Soome lahte iseloomustab endiselt põllumajanduslikust tootmisest tingitud toitainete üleküllus ehk eutrofeerumine.

Tallinna Tehnikaülikooli Meresüsteemide Instituudi professor Urmas Lipsu sõnul näitavad uuringud, et mõju Läänemerele tuleb eelkõige maismaalt mitte merelt ja laevandusest. “Läänemeres on fosforit ja lämmastikku palju ning selle peamine allikas on põllumajandus ja olmereoveed,” sõnas professor.

Lipsi hinnangul ei tohiks keskkonnanõuete karmistumist peljata, kuna keskkonnakaitsesse tehtud investeeringud toovad alati tagasi
 
Euroopa Komisjoni asepeasekretäri Henrik Hololei märkis, et laevandus on üks kõige vähem saastavaid transpordiliike kui võtta aluseks reostus veoühiku kohta. „Laevade kütusekulu piiramine tõhususe suurendamise kaudu vähendab nii süsinikdioksiidi heitkogusid kui ka kütusearveid ning annab konkurentsieelise võrreldes teiste laevaomanike või transpordiliikidega,“ lisas asepeasekretär.
 
Viimasel kümnel aastal on Eesti investeerinud veemajanduse infrastruktuuridesse kokku 600 miljonit eurot.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: