Kord päevas süüa on koera tervisele parim

Foto: 8 Kome/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Mitu korda päevas tuleks koerale süüa anda, et koera tervis püsiks võimalikult hea? Teadlased on tulnud välja vastusega sellelegi küsimusele: vastus on: üks kord päevas.

Ameerika teadlased eesotsas Matt Kaeberleiniga Seattle'is asuvast Washingtoni Ülikoolist palusid koeraomanikel täita asjakohase küsimustiku.

Olles analüüsinud 24 000 täidetud küsimustikus sisaldunud teavet, tulevadki teadlased nüüd välja selge soovitusega: et koer oleks terve, tuleb teda toita ainult kord päevas.

Juba mõnda aega on teadlased mõndagi liiki loomade, näiteks hiirte peal tehtud katsete põhjal olnud üha tugevamal veendumusel, et toitumisaegu piirates aeglustub loomade vananemine.

Nüüd võivad Kaeberlein ja kolleegid võrguvaramusse bioRxiv üles pandud uurimistulemustes ka koerte kohta tõdeda, et mitmeid vanadushaigusi esineb kord päevas toidetavatel koertel märksa harvemini kui tihedamalt süüa saavatel.

Samas möönavad autorid, et selge ja ühemõttelise põhjusliku seose olemasolu koera tervise ja söögisageduse vahel ei saa veel kindlalt väita.

Võib siiski olla, et kaks korda päevas toidetavad koerad söövad kokkuvõttes lihtsalt rohkem kaloreid ja just see, mitte toitumise suurem sagedus, on tegelikult kehvema tervise põhjus.

Sellele võimalusele osutab asjaolu, et kaks korda päevas süüa saavad koerad on keskmiselt natuke paksemad kui ainsa toidukorraga koerad.

Uuringu autorid arutlevad, et harvem söömise kasulikkus võib tuleneda koerte evolutsioonilisest kohastumusest, sest koerte eellased hundid on mõnikord mitu päeva söömata, kui saaki ei õnnestu püüda.

Teadusuudised on Vikerraadios eetris esmaspäevast reedeni ca kell 8.35 ja laupäeval ca kell 8.25.

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: