Teaduste Akadeemia otsib nelja uut akadeemikut

Alates augusti keskpaigast saab seada üles akadeemikukandidaate astronoomia ja astrofüüsika, kultuuriajaloo, rahvatervise ning tehnika- ja arvutiteaduste valdkonnas.
Akadeemikuks valitakse Eesti kodanikest teadlasi, kel on väljapaistvaid saavutusi uurimis- ja arendustöös ja kes on oluliselt arendanud teadust oma valdkonnas, ning väljapaistvaid Eesti loomeisikuid, kes on andnud olulise panuse Eesti vaimukultuuri.
Akadeemikud valib Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu kandidaatide seast. Kandidaatide esitamise õigus on Eesti ülikoolide ning positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutuste teadusnõukogudel või nende funktsioone täitvatel esinduskogudel, teadusseltsidel, loomeliitudel ja Eesti teaduste akadeemia akadeemikutel.
Kandidaate saab üles 16. augustist 1. oktoobrini ning tarvilikke materjale saab esitada paberikandjal ja elektrooniliselt. Täpsema info leiab akadeemia kodulehelt.
Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa