Ülikoolides jätkub õppetöö e-õppe ja kaugõppe võimalusi kasutades

Loengutest võivad saada videoloenegud, seminaridest veebiseminarid.
Loengutest võivad saada videoloenegud, seminaridest veebiseminarid. Autor/allikas: Mattias Jõesaar

Tallinna ülikoolis lõpeb auditoorne õpe laupäevast, Tartu ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis esmaspäevast. Teadus- ja arendustöö jätkub ülikoolides endistviisi.

Tartu ülikool teatas, et on õppejõududele edastatud konkreetsed soovitused auditoorse õppetöö asendamiseks e-õppega. Tartu ülikoolis on võimalus salvestada loenguid videoloengutena. Lisaks on võimalus korraldada veebiseminare ning kontrolltöid saab asendada elektrooniliste testidega. 

Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll ütles, et üliõpilastele on ülikooli uksed suletud, töötajad saavad ülikooli ruumides tööd jätkata. Ülikooli raamatukogu lugemissaal suletakse, kuid raamatute laenutamine toimub. Ühtlasi suletakse spordihoone.

Teadus- ja arendustegevus toimub TalTechis tavapäraselt, seda ka doktorantidel, kes osalevad teadus- arendustöös kuid mitte auditoorses õppes. Tallinna Tehnikaülikoolis planeeritud doktoritööde kaitsmised toimuvad ning oponendid saavad kaitsmisel osaleda e-kanalite kaudu.

Distantsõppe läbiviimise korraldavad ülikoolides õppeainet läbiviivad õppejõud. Õppejõud peavad esimesel võimalusel teavitama programmijuhte ja tema õppeainele registreerunud üliõpilasi, kuidas on õppetöö vastavas õppeaines edaspidi korraldatud.

Tartu üikooli teatel õppeaasta praeguse seisuga ei pikene, kuid olukord riigis muutub pidevalt, mistõttu võivad ka ülikooli otsused muutuda. 

Vabariigi Valitsus otsustas neljapäeval, et alates esmaspäevast tuleb koolides peatada tavapärane õppetöö ning viia see üle kaug- ja koduõppevormile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: