Haridusministeerium tahab Euroopa Kooli pidamiseks luua sihtasutuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Euroopa Kooli uue õppehoone avamine
Tallinna Euroopa Kooli uue õppehoone avamine Autor/allikas: hm.ee

Valitsuskabinet arutab lähiajal haridusministeeriumi ettepanekut luua Tallinna Euroopa Kooli pidamiseks eraldi sihtasutus ehk viia see Innove alt ära.

Haridusministeerium soovib, et sihtasutus Innove panustaks rohkem oma põhiteenuste - õppekavade arendus, välishindamise korraldus ja õpetajate täienduskoolitused - kvaliteedi arendamisse. Ministeerium leiab, et rahvusvahelise erakooli pidamine killustab Innove põhitegevusi.

Haridusministri ettepanek kolleegidele valitsuse on, et Tallinna Euroopa Kooli pidamiseks tuleks luua juriidiline isik - sihtasutus Euroopa Kool, mis võtaks kooli pidamise üle juba 2019. aasta algusest.

Loodava sihtasutuse põhitegevuse ja peamise eesmärgina näeb ministeerium pidevat ja igakülgset rahvusvahelise kooli arendamist, sealhulgas mainekujundust, turundust, strateegilist juhtimist ning sihtasutuse vara valitsemist.

Eesti riik võttis 2005. aastal Euroopa Koolide põhikirja konventsiooniga ühinemisel kohustuse ja vastutuse Tallinna Euroopa Kooli loomiseks ja ülalpidamiseks.

Kooli asutamise ajendiks oli vajadus pakkuda haridusvõimalusi 2012. aastal Tallinnas tegevust alustanud Euroopa Liidu IT-Agentuuri (EU-LISA) töötajate lastele, aga ka üldisemalt laiendada rahvusvaheliselt tunnustatud õppekavadel põhineva võõrkeelse hariduse võimalusi Eestis.

2013. aastal loodi kool Innove struktuuriüksusena, sest Innove oli oma kompetentsibaasi ja tegevusala tõttu viis aastat tagasi sobivaim valik.

Tallinna Euroopa Kool tegutseb erakooliseaduse alusel, kooli tegevust rahastatakse valdavalt riigieelarvest ja osaliselt õppemaksust.

Viie tegutsemisaasta jooksul on läbi saanud rahvusvahelise kooli käivitusperiood. Kooli tuntuse suurenemise ja sellega kaasnenud õpilaste arvu kiire kasvu tõttu osutus möödapääsmatuks kooli ümberkolimine suuremale pinnale.

Tänavu septembris alustas kool tööd uues renoveeritud õppehoones - RKAS-ile kuuluvas endises Transpordikooli õppehoones Tehnika tänaval.

Alanud kooliaastal avas Tallinna Euroopa Kool ka prantsuskeelse sektsiooni, mis teeb koolist ainukese rahvusvahelise kooli Eestis, kus lisaks inglise keelele on õppekeeleks ka prantsuse keel.

Möödunud õppeaastal õppis Tallinna Euroopa Koolis 212 õpilast, neist 173 põhikooli ja gümnaasiumi astmel ning 39 lasteaias.

Uus koolihoone mahutab vähemalt 600 õpilast ja kooli strateegia on jõuliselt kasvada, saada Eesti suurimaks ja tuntuimaks rahvusvaheliseks kooliks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: