Geenidoonoriks saab ka apteegis

Geenidoonorlus on innovatsiooniprojekt, millest on inimestele suur kasu, ütles proviisor Mari Krass. Alates järgmisest esmaspäevast saavad soovijad anda geeniproovi ka kahes apteegis Tallinnas ja Tartus.

Apotheka proviisor Mari Krass rääkis "Ringvaates", et praeguseks on oma nõusoleku hakata geenidoonoriks andnud 51 000 inimest, kuid verd on andnud neist 36 000.

Krassi sõnul on geenidoonorlus selgelt innovatsiooniprojekt. "See tuleb inimesele endale väga lähedale. Sealt tulemused ja kasud nii inimesele endale kui ka Eesti innovatsiooni toitmiseks on hästi suured ja käegakatsutavad," rääkis ta.

Alates tulevast esmaspäevast on võimalik geeniproovi anda esialgu Apotheka kahes suuremas apteegis - Tallinnas Viru keskuse apteegis ja Tartus Lõunakeskuse apteegis. Proove saab anda õhtusel ajal.

Apteegis saavad verd anda nii need, kes on selleks eelnevalt nõusoleku andnud, kui ka need, kes seda teinud ei ole. Oma nõusolekut saab kinnitada ka apteegis kohapeal.

"Ringvaates" rääkis geenidoonor Eva Loolaid, et tema igapäevast elu geenidoonoriks hakkamine üldiselt ei muutnud. Loolaid kinnitas, et tema tervislik seisund jäi samaks, vaid ta sai lihtsalt teada, millised on tema terviseriskid ning nüüd saab ta nende ennetamiseks midagi ette võtta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: