Noored leiutajad mõtlevad suvekoolis uusi tooteid ja teenuseid välja

Kogu selle nädala on 80 tehnoloogiahuvilist noort nuputanud Tallinnas toimuvas suvekoolis Hüppelaud välja uusi tooteid ja teenuseid, näiteks veebileht firmasiseste uute tutvuste leidmiseks, virtuaalreaalsuse rakendus, kus saab läbi viia teaduskatseid ja palju muud.

Hüppelaua eestvedaja Ede Tamkivi sõnul soovitakse koostöös mentoritega noori inspireerida ja aidata neil oma ideid teoks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on siin kohapeal terve seltskond rahvusvahelise kogemusega mentoreid, kes on oma eriala spetsialistid, kas tarkvarafirmade töötajad või lausa ise nende ettevõtete loojad, kes aitavad neid küsimusi kõige paremini lahendada ja neid julgustavad suuremalt mõtlema," rääkis Tamkivi.

Meeskond Videver soovib inimeste elu lihtsamaks teha pildilt sõna otsimise funktsiooniga.

"Erinevates veebibrauserites on võimalus kasutada funktsiooni Control+F või Command+F, kuidas sa leiad internetist või veebilehelt mingi kindla sõna üles. Meie leidsime, et paljudel, eriti õpilastel ja teistel kodanikel on alati probleem sellega, et nad peavad paberkandjatelt tihti mingit kindlat märksõna üles leidma ja võiks siis teha mingisuguse samasuguse funktsiooni, aga niimoodi, et sa saad selle sõna pildi pealt kätte," selgitas Videveri meeskonna liige Laas Hendrik Lumberg.

Powerboxi idee on luua turvaline sõrmejälje tuvastusega telefoni laadimiskappi.

"Keegi ei saa ilma sinu loata seda lahti teha. Vahepeal käid võib-olla kaubanduskeskuses poes või oled festivalil, käid mõnda artisti nautimas ja siis su telefon laeb täis, sina saad teha omi asju. Tuled tagasi, paned uuesti sõrmejälje pihta ja kapp tuleb lahti ja telefon on täis," kirjeldas Powerboxi liige Joosep Kään.

Osa leiutajatest käis Hüppelaual ka eelmine aasta, kui loodi sõrmejälje tuvastusega avatav seljakott. Powerboxi meeskonna liikme Sander Tammeri sõnul on see maailma nutikaim seljakott.

"Peamine funktsioon on see, et saab sõrmejäljega luku lahti teha, /.../ see töötab ainult minu sõrmejäljega, kasutaja saab ise enda sõrmejälje panna. Ja siin ees on päikesepaneel, mis laeb seda akupanka ja siit tagant tuleb laadimisjuhe, millega telefoni laadida," rääkis Tammer.

Lisaks on kott valmistatud noakindlast riidest, sellel on GPS-jälgimisseade, pimeduses süttib koti peal olev tuluke ja palju muud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: