Asseri rektoraadiga liitub Aune Valk

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Toomas Asseri rektoraat. Vasakult alla: Aune Valk, Kristjan Vassil, Erik Puura, Toomas Asser.

Augustist ametisse asuva rektori Toomas Asseri meeskonnaga ühineb uue õppeprorektorina Aune Valk. Teadusprorektorina jätkab Kristjan Vassil ja arendusprorektorina Erik Puura.

Valk võtab õppeprorektori ameti üle Anneli Sarolt. Valgu peamiste väljakutsetena näeb Asser üliõpilaste liikuvuse toetamist U4 koostööprojekti raames ja õppetöö rahvusvahelistumist. Samuti seisab õppevaldkonnas ees ülikooli vastutusvaldkondade läbirääkimiste lõpuleviimine Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning selle alusel õppekavade ümberkorraldamine.

Rektoraadi liikmetena jätkavad tööd teadusprorektor Kristjan Vassil ja arendusprorektor Erik Puura, samuti vastutusalade juhid. Vassili eestvedamisel valmistatakse Asseri sõnul ette akadeemiliste töötajate karjäärimudeli uuendamist ja doktorantide tulemuslikkust toetavate meetmete kokkuleppimist. Erik Puuralt ootab tulevane rektor, et Delta õppe- ja teadushoone koos ettevõtlusmajaga avatakse tõhusalt toimiva tervikuna.

Rektoraadi uus koosseis alustab tööd 1. augustil ja rektor professor Toomas Asseri inauguratsioon on 24. augustil.


Aune Valk on alates 2010. aastast töötanud Haridus- ja Teadusministeeriumis, sh viimased neli aastat analüüsiosakonna juhatajana. Enne seda töötas ta 15 aastat Tartu Ülikoolis, kus ta oli nii avatud ülikooli prorektori abi, avatud ülikooli direktor kui ka õppeosakonna juht. Samuti osales ta osalenud õpetamisoskuste arendamise süsteemi loomises Eesti kõrgkoolides, kõrgharidusseadustiku väljatöötamises, kõrghariduse VÕTA süsteemi arendamises, olnud Bologna protsessi ekspert Eestis ja üks Eesti eÜlikooli rajajaid.

Valk on lõpetas 1994. aastal Tartu Ülikooli (TÜ) psühholoogia erialal, kaitses 1997. aastal TÜ-s psühholoogia teadusmagistrikraadi tööga "Ethnic identity and national attitudes" ning 2001. aastal doktorikraadi väitekirjaga "Two facets of ethnic identity: pride and differentiation". 2004. aastal viibis ta järeldoktorantuuris Suurbritannias Sussexi Ülikoolis ja Ameerika Ühendriikides Clarki Ülikooli.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: