Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Rakett 69" kaheksanda hooaja võitis Kadi Siigur

Laupäeva õhtul jõudis ETV-s eetrisse noorte teadusvõistluse "Rakett 69" kaheksanda hooaja superfinaalsaade, milles kuulutati võitjaks 17-aastane Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilane Kadi Siigur.

Finalistide Kadi Siiguri ja Viktoria Siiguri ülesanne oli ehitada 15 elemendist koosnev Rube Goldbergi masin, mis töötaks täpselt 100 sekundit. Kuna tegemist on väga keerulise ülesandega, oli finalistidel võimalik valida endale neljaliikmeline abimeeskond seni saates osalenud võistlejate seast.

Lisaks oli sel aastal võistlejatele ette antud, et masinad peavad olema ehitatud kõrgustesse ning masina keskpunkt peab asuma Kultuurikatla ülemisel rõdul. Võistlejatel oli masina ehitamiseks aega 24 tundi.

Kadi Siiguri meeskonna ehitatud Goldbergi masin töötas 2,5-sekundilise täpsusega. Teise kohta saavutas 18-aastane Viljandi gümnaasiumi õpilane Viktoria Siigur.

"Saates osalemine on võimas kogemus ja uskumatu, et mina selle võitsin," rääkis Kadi Siigur. "Aga juba väikesest saati on teadus mind väga huvitanud, sest see on midagi imelist - tänu sellele saame aru, mis reaalsuses meie ümber toimub ja miks see nii on," lisas võitja.

Saate peaauhind on 10 000-eurone teadusstipendium, mille pani välja Eesti Teadusagentuur. Lisaauhindu jagasid Nordica, Tallink, Soome teaduskeskus Heureka, Teaduskeskus Ahhaa, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Taxify, Milrem, Cleveron, e-Eesti.

"Rakett 69" on 2011. aastal ETV-s alustanud saatesari, mille eesmärk on leida üles tulevased Eesti teadlased. Sarja tootja on Vesilind OÜ.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: