Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arutelu kell 14: mis sellest depressioonist siis ikkagi saab?

{{1522070880000 | amCalendar}}
Depressioon on haigus, mis ei küsi rahvust, sugu, vanust ega ametit.
Depressioon on haigus, mis ei küsi rahvust, sugu, vanust ega ametit. Autor/allikas: ERR:ee

Kolmapäeval kell 14 vahendab ERR Novaator depressiooni teemalist arutelu, mida korraldab Peaasi.ee koostöös Rahva Raamatuga. Otseülekande videot saab jälgida siinses artiklis.

Need arutelud toimuvad seoses vaimse tervise portaali Peaasi.ee algatatud depressiooni ennetuse kampaaniaga “Must lumi”. Selle raames on võimalik teha ka depressiooni sõeltesti, mis jõudis Eesti venekeelse meedia ja sotsiaalmeedia vahendusel ka Venemaale ning on üha populaarsem.

Otseülekanne algab kell 14.

Peaasi.ee eestvedaja, psühholoog Daniel Soomeri sõnul näitavad andmed, et Venemaal on üles leitud Peaasi depressiooni sõeltesti venekeelne versioon ning inimesed on asunud seda tegema. Tema sõnul on viimastel päevadel Venemaa IP-aadressidelt hakanud teste tulema sadades. Eestis on praeguseks testi teinud 40 000 inimest.

Depressioon on haigus, mis ei küsi rahvust, sugu, vanust ega ametit. Sügav depressioon on üks suurimaid suitsiidiriske.

Suitsiidikordaja põhjal on kõik graafikus toodud riigid edetabelis esimese 50 seas.

Peaasi sõeltesti tulemused on enam kui pooltel juhtudest depressiooni sümptomite osas üle piirnormi. See ei tähenda veel, et inimestel oleks kindlasti depressioon, sest diagnoosida saab vaid arst.

Peaasi korraldab sel nädalal koostöös Rahva Raamatuga avalikud arutelud depressiooni teemal. Aruteludest toimuvad ka otseülekanded.

Viru Keskuse Rahva Raamatus toimus teisipäeval, 27. märtsil kell 18 avalik arutelu teemal “Nähtamatu hiiglane tööturul ehk kas ja kuidas mõjutab vaimne tervis majandust?”. Arutelus osalevad Tallinna Tehnikaülikooli töö- ja organisatsioonipsühholoogia õppekava juht doktor Liina Randmann, LHV Groupi juht Madis Toomsalu, Pindi kinnisvara omanik ja ettevõtja Kalev Roosiväli, Swedbanki personalijuht Ülle Matt ning SOL Baltics personali- ja kvaliteedijuht, Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juhatuse liige Evely Gorobinski.

Tasku keskuse Rahva Raamatus toimub kolmapäeval, 28. märtsil kell 14 avalik arutelu teemal “Mis sellest depressioonist siis ikkagi saab?”. Arutelus osalevad Haigekassa tervishoiu- ja kommunikatsiooniosakonna tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht Liis Hinsberg, Sotsiaalministeeriumi rahva tervise osakonna projektijuht Käthlin Mikiver, Tartu Ülikooli kliinikumi psühhiaater Innar Tõnu, perearst ja Tartu Ülikooli peremeditsiini õppetooli dotsent doktor Kadri Suija ja kliiniline psühholoog ning Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. Vestlusi modereerib Speaksmart.

Peaasi korraldab lisaks veel testimised Tartus kolmapäeva, 28. märtsi õhtul Tasku keskuses ning Tallinnas neljapäeva, 29. märtsi pealelõunal Solarise keskuses. Kohapeal saab konsulteerida ka psühholoogidega. Testimine on vabatahtlik.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: