Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TTÜ võtab kasutusele ainulaadse digiülikooli põhimõtte

Digiülikool tähendab murranguliste tehnoloogiate loomist ja kasutamist õppetöös, teaduses ning ülikooli toimimises.

Esmaspäeval tähistas TTÜ 99. aastapäeva, vahendas "Aktuaalne kaamera". Rektor Jaak Aaviksoo pidas kõne, milles tutvustas digitaalse ülikooli põhimõtte alustalasid.

Aaviksoo ütles, et ülikoolis on olulisim õppimine ja õpetamine, kuid sellele tehnoloogilise platvormi loomine on väljakutse, millega on silmitsi kõik ülikoolid.

Aaviksoo sõnul tuleb võtta eesmärgiks usaldada suure osa sellest, mille peale õppejõud ja teadlased kulutavad oma aega, arvutitele, arvutivõrkudele ja muudele tehnoloogilistele lahendusele, mille leidmisse ja leiutamisse ja väljaarendamisse Tallinna tehnikaülikool on andnud oma panuse.

Algatuse TalTechDigital eesmärk on julgelt ja läbimõeldult viia ellu kõik see, mis muudab ühe ülikooli digitaalseks tehnoloogiaülikooliks.

See tähendab murranguliste tehnoloogiate loomist ja kasutamist õppetöös, teaduses ning ülikooli toimimises. Üks oluline ja käegakatsutav osa TalTechDigitalist on 2018. aasta sügiseks valmiv iseauto ja selle liikumiseks vajalik nutikas taristu.

Kõigi nende eesmärkide saavutamisele aitab kaasa tehnikaülikooli suurenenud IT kompetents, kui TTÜ-ga liitus sel suvel IT Kolledž.

"Usun, et Tallinna tehnikaülikool võib siin olla liidrirollis. Oleme kokku leppinud, et esimese astme õppekavad sisaldavad kuue ainepunkti mahus digimaailmas tarvilikke kompetentse. Sellesama kursuse võiksid läbida ka ülikooli töötajad ja selle platvormi võiks teha kättesaadavaks ka ülikoolist väljapoole. See on digiühiskonna ellujäämispakett," rääkis rektor.

Aaviksoo kinnitas, et TTÜ peab olema tehnoloogiliselt nähtav ülikooli partneritele, et olla nähtav ja olla majakas.

"Tehnikaülikooli kõige silmapaistvamad tipud oleksid seotud digivalitsemise, küberkaitse ja nutikate keskkondade või asjade internetiga. Nendes valdkondades on meil kogemus, tuntus Eestis ja kaugemal, ning sisemine akadeemiline potentsiaal," leiab rektor.

Tehnikaülikooli 99. aastapäeval avati Akadeemia teel ka maamärk.

Toimetaja: Merili Nael, Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: