Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Novaator vahendab Euroopa suurimal teadusfoorumil toimuvat

Eesti esindus ESOF-il.
Eesti esindus ESOF-il. Autor/allikas: ERR

Tänasest neljapäevani on ERR Novaatori toimetajad Inglismaal Manchesteris toimuval Euroopa suurimal teadusfoorumil EuroScience Open Forum, kust vahendame värskemaid teadusuudiseid ja Euroopa teaduselus toimuvat.

Sel nädalal saab lugeda näiteks kloonlammas Dolly vananemisest, võitlusest superbakteritega, patentide mõttekusest, teadlaskarjäärist ja paljust muust.

Eesti tervise ja meditsiiniga seotud teadust tutvustavad ESOFil Tartu teadlased ning Eesti teadusagentuuri algatus Research in Estonia.

Manchesteris tutvustatakse mõõteriista MyotonPRO, millega messiboksi külastajad saavad mõõta oma lihasseisundit, kasutades selleks müomeetrlist metoodikat.

Lisaks tutvustatakse messil mitmeid Eesti teadusasutustes loodud innovatiivseid lahendusi, teiste hulgas näiteks uuenduslikku sünnieelset geneetilist testimist (NIPT, non-invasive prenatal genetic test) ema verest.

Ühtlasi tutvustatakse ESOFi Eesti messiboksis maailmas ainulaadset geenitesti Fertify, mis võimaldab personaalselt ennustada geneetilist viljatusriski ehk annab naisele infot selle kohta, millal algab tema viljakus langema.

ESOF-i Eesti meeskonda kuuluvad Kaarel Krjutškov (TerviseTAK), Triin Laisk-Podar (TerviseTAK/TÜ) ja Teet Meerits (TÜ) ning teadusagentuuri

ESOF toob kogu maailmast kokku tuhandeid teadlasi, ettevõtjaid, ametnikke ja poliitikuid, teadusadministraatoreid ning teadusajakirjanikke. Programmis on tippteaduse ettekanded, seminarid, töötoad, debatid, messiala ja palju muud.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: