Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eestis ei ole rassismil nägu

Euroopa Sotsiaaluuringu 2014. aasta andmed näitavad, et 34% Eesti elanikest usub, et teatud rassist või etnilisest rühmast inimesed on sündinud vähem intelligentsena kui teised. Tegemist on selge rassismiga.

Rassismil ei ole Eestis selget nägu, sest sellised arusaamad on levinud väga erineva hariduse, soo ja vanusega inimese seas.

Eesti on üks rassistlikumaid riike Euroopas. Rassism sünnib üldisest harimatusest, kuid inimeste kooliharidus Eestis tulemust oluliselt ei mõjuta.
Ainuke selge joon on, et pensioniealised on suuremate eelarvamustega teise nahavärviga inimeste suhtes kui nooremad inimesed, kuid ka 15–30aastastest noortest usub 25%, et mõne rassi või rahvuse esindajad on intelligentsemad kui teised.

Eesti on riik, kus tehakse ka kõige suuremat vahet erinevast rassist sisserändajate saabumise osas.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2014. aasta andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar. Täpsemalt saab Eesti inimeste hoiakutest sisserände ja sisserändajate kohta lugeda aprilli lõpus ilmuvast Mare Ainsaare ja Mai Beilmanni toimetatud kogumikust „Eesti elanikkonna hoiakud kolmandatest riikidest sisserändajate suhtes Euroopa Sotsiaaluuringu andmetes“.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: