X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kapo kahtlustuse saanud professori teadusprojekti tulevik jääb lahtiseks

Viatšeslav Morozov
Viatšeslav Morozov Autor/allikas: Tartu Ülikool

Rahvusvahelise poliitikateooria professori Vjatšeslav Morozovi vahi alla võtmise tõttu tuleb küll osa õppe- ja teadustööst Johan Skytte instituudis ümber korraldada, kuid Kristiina Tõnnissoni sõnul ükski tudeng juhendajata jäämist kartma ei pea.

Eesti Teaduse Infosüsteemi põhjal on Morozov viie doktorandi juhendaja. "Teeme kõik endast oleneva, et nii õppe- kui ka teadustöö saaksid sujuvalt ümber korraldatud. Leiame kõikidele juhendatavatele uued juhendajad ja kellegi töö pooleli ei jää. Oleme kõiki tudengeid ja doktorante teavitanud," sõnas Tõnisson. 

Samas pole veel päris selge, mis saab edasi Morozovi juhitud rühmagrandist "Rahvuslik identiteet ja Eesti-Venemaa suhted: pikiuuring eliitide ja masside diskursuste kohta", millega on ETIS-e alusel aktiivselt seotud veel kümme Tartu Ülikooli uurijat. Ainult sellest projektist sõltuvaid teadlasi Tõnnissoni sõnul siiski instituudis pole. 

Uurimistoetuse väljastanud Eesti Teadusagentuuri (ETAg) esindaja Karl Kauri sõnul on ülikoolil õigus pärast Morozoviga töösuhte lõpetamist taotleda grandi juhi vahetamist. Selle üle, kas projekt saab uue juhiga jätkata, otsustab pärast hindamiskomisjoni ETAg.

"Olukorda, kus rühmajuht ei saa enam rühma juhtida, reguleerivad rühmagrandi tingimused. Sel juhul on kaks võimalust: juht asendatakse ülikooli taotluse alusel ja grandi eraldamist jätkatakse tavapäraselt või grant lõpetatakse ennetähtaegselt," selgitas Kaur.

Kui rühmagrandi lepingud sõlmitakse igal aastal kolmepoolselt ETAg-i, projekti juhi ja teadus- ja arendusasutuse vahel uuesti, siis 2024. aasta eraldislepingut veel sõlmitud pole. Grandist, mis on väljastatud aastateks 2021–2025, on uurimismeeskonnal kätte saamata ligikaudu 177 000 eurot. Kui grant ennetähtaegselt lõpetatakse, siis rahastust ei eraldata.

"Juba väljamakstud vahendite tagasinõudmine on aga erandlik. Reeglina nõuame tagasi kasutamata jäänud toetuse ning mittesihtotstarbeliselt kasutatud toetuse," selgitas Kaur.

Seda, mis saab projektist edasi, näitab tulevik. Kokku toetas ETAg uurimisrühma viimastel aastatel veidi enam kui poole miljoni euroga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: