Video: seminar Eesti teaduseetika hetkeseisust ja tulevikust

{{1695358200000 | amCalendar}}

Teadusagentuur korraldas Tallinna Tehnikakõrgkoolis teaduseetika seminari "Kuidas toetada teadlasi eetilise teadustöö tegemisel?". Ülekannet seminarilt sai jälgida Novaatori vahendusel.

Teaduseetika seminaril tutvustati 2023. aastal valminud uuringu "Eesti teaduseetika küsitluse metoodika väljatöötamine ja piloteerimine" tulemusi ning arutleti, millised on peamised teaduseetika väljakutsed teadusasutuste vaatest.

Seminari esimeses pooles tutvustas uuringu autor Kadri Simm (Tartu Ülikool, praktilise eetika kaasprofessor), milline on pilootuuringu tulemuste põhjal Eesti teaduseetika seis ning millised probleemid vajavad veel lahendamist.

Seminar jätkus teadusasutuste ettekannetega, milles tutvustatakse lühidalt oma asutuse teaduseetika infrastruktuuri, selle eeliseid ja puudusi, ning millised on tulevikuplaanid teaduseetika edendamise osas. Muu hulgas anti ülevaade sel suvel avaldatud Euroopa teaduste akadeemiate ühenduse (ALLEA) eetikakoodeksist.

Seminar lõppes paneeldiskussiooniga teadlaste ja teaduasutuste esindajate vahel, kus otsitakse võimalikke koostöökohti teaduseetika edendamise vallas.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: