Reoveest pole varem nii suurt viiruse kogust leitud

Selline paks sültjas mass näeb reovesi välja settevannis.
Selline paks sültjas mass näeb reovesi välja settevannis. Autor/allikas: Osoon/ERR

Väga suure viirusesisaldusega proovide hulk on suurem kui kunagi varem pandeemia jooksul. Ida-Virumaal on viimase nädala reoveeuuringu kohaselt viirusekogus kerkinud seni kõrgeimale tasemele.

Uuringutulemuste kohaselt kasvab koroonaviirusega nakatunute hulk lähinädalail hoogsalt veelgi. Koroonaviiruse raskuskese hakkab koonduma Ida-Virumaale.

"Olukord on läinud üsna ruttu päris halvaks. Kui terviseameti andmetest on näha, et Ida-Virumaa on nakatumiste arvu poolest sel nädalal Tartumaa kätte saanud, siis võib arvata, et eelolevatel nädalatel on suurem tõus veel ees, sest nii suurt viiruse kogust pole varem proovidest leitud," ütles uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Eelolevad nädalad ei too uuringu kohaselt leevendust ka Lõuna-Eestisse, kus paari eelmise nädalaga võrreldes on viirusekogus taas kasvanud. Mõnevõrra rahulikum on olukord vaid Lääne-Eestis ja saartel.

"Praegune viiruse leviku pilt peegeldab delta tüve agressiivset loomust," sõnas Tenson.

"Viirus levib kiiresti, sest ühiskonnas on rohkelt viirusevastaste antikehadeta inimesi. Kiireim tee selle pealetungi peatamiseks on vaktsineerimine."

Reoveeuuringu tulemused 18.–22. oktoobril. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: