Teadusele juurde antud raha jagati valdkondade vahel ära

Teadus- ja arendusnõukogu ehk TAN otsustas, kuidas jagada teadustegevusele uurimistoetustena sel aastal juurde antud 2,1 miljonit eurot.

Tuleva aasta alguses suunatakse see prioriteetsetesse valdkondadesse, mis praegu on ebaproportsionaalselt maha jäänud, ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

See tähendab, et pool rahast suunatakse tehnika ja tehnoloogia valdkonda, 20 protsenti põllumajandusteaduste ja veterinaaria valdkonda ning 30 protsenti arsti- ja terviseteadustele, et neid valdkondi järele aidata.

"Kõigepealt otsustati, et käimasolevat uurimistoetuste uurimistoetuste vooru rahastamist ei muudeta. See tähendab, et need edetabelid, mis on juba teadusagentuuris komisjonid kokku pannud, et neid otseselt ei puututa. Nüüd järgnevad aastad - aasta 2020 ja edasi uurimistoetuste osa, kas ja kuidas proportsioone muuta, neid otsuseid teeb edasi teadus- ja arendusnõukogu veebruaris," sõnas Reps.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: