Rektorite nõukogu uueks esimeheks sai Mait Klaassen

Mait Klaassen Postimees/Scanpix
Mait Klaassen Postimees/Scanpix

Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen vahetab välja viimased kolm aastat nõukogu juhtinud Tallinna Ülikooli rektor Tiit Landi.

Klaassen rõhutas vajadust panustada veelgi enam Eesti arengusse, panustades samal ajal ka maailma ülikoolihariduse ja teaduse arengusse. "Soovin esimehena teadvustada ühiskonnas hariduse ja teaduse tähtsust, hoida ülikoolide head koostööd ning suhelda poliitikute ja ettevõtjatega Eesti arenguvajaduste ja ülikoolide võimaluste selgitamiseks," märkis rektor.

Ametikohalt lahkuv Tiit Land nentis, et eeskätt vajavad ülikoolid pikaajalisi kokkuleppeid kõrghariduse ja teaduse rahastamiseks nii riigiga kui ka laiemalt Eesti ühiskonnaga. Rektor tõi välja, et kõrghariduse rahastamine on jäänud samale tasemele juba mitmeid aastaid. Järgmiste halduslepingute läbirääkimistesse minnakse riigieelarvestrateegiaga, mis külmutab rahastamise veel järgmiseks neljaks aastaks. See on aga tema hinnangul vastuolus kõrghariduse arendamise eesmärkidega ja sooviga kujundada Eesti majandust teadmuspõhisemaks.

Mittetulundusühinguna registreeritud rektorite nõukogu loodi 2000. aastal eesmärgiga aidata kaasa Eesti haridus-, teadus- ja kultuurielu edendamisele oma liikmete esindamise ja seisukohtade kujundamise kaudu. Rektorite nõukogu liikmeteks on Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid ja nõukogu juhatuse moodustavad nende ülikoolide rektorid.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: