Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Alajõe: TTÜ tudengisatelliit on sügiseks valmis

Foto: TTÜ-Mektory/Eesti kunstiakadeemia

Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory juhtiv Maria Alajõe kinnitas ERR-ile antud intervjuus, et Eesti teine tudengisatelliit loodetakse saata orbiidile selle aasta lõpus või järgmise alguseks.

„Tahame suveks valmis saada. See on üks tehnikaülikooli kingitus Vabariigi sünnipäevaks ja see aasta on ka tehnikaülikooli sajas sünnipäev. Ma usun, et me saame sügiseks kindlasti valmis,“ laiendas Alajõe. TTÜ-Mektory tudengisatelliidi alguspäevil loodeti toimetada tehiskaaslane orbiidile 2017. aastaks.

Kelle abil see toimub, see veel päris selge ei ole. „Täna on läbirääkimised veel käimas – on nii Euroopa kosmoseagentuur kui ka otsime muid partnereid, kellel on võimalused järgmise aasta alguses või selle aasta lõpus kosmosesse saata meie satelliit,“ sõnas Alajõe.

Satelliit hakkab täitma kaugseiremissiooni. Lihtsalt öeldes jälgib see kaameraga planeeti. Erinevalt enamikest teistest kuupsatelliitidest ei pildista see korraga mitte ühte kaadrit, vaid lisab fotole uusi piksleid vastavalt, kuidas satelliit kosmoses liigub.

Teise uuendusena saadetakse kogutud andmed juhtimiskeskusesse kõrgsagedusliku raadiosaatja abil. Kuupsatelliitide mõistes ebatavaliselt kõrgema lainesageduse kasutamine võimaldab edastada korraga rohkem andmeid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: