Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margit Sutrop kandideerib Tartu ülikooli rektoriks

Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop kandideerib uuesti ülikooli rektoriks.

“Saatuse tahtel on Tartu ülikool täna olukorras, mida keegi ei oodanud. Mu toetajad veensid mind, et mul ei ole praegu teist valikut, kui uuesti kandideerida, kuna mind kohustab eelmistel valimistel saadud suur toetus,” ütles Sutrop ERR-i uudisteportaalile. Sutrop kandideeris rektoriks ka eelmistel valimistel märtsis 2017.

TÜ rektoraadi liige Sutrop põhjalikke muudatusi TÜ-s ei näe: "Ülikooli arengueesmärgid on kokku lepitud ja neid ei ole põhjust muuta. Aga on võimalik palju ära teha Tartu ülikooli liidrirolli kindlustamiseks Eestis ja erinevate erialade jätkusuutliku arengu tagamiseks.”

Sutrop lisas, et praegu on rektoril oluline roll seista hea kõrghariduse ja teaduse oluliselt suurema ja jätkusuutliku rahastamise eest ning teha teadlaste hääl ühiskonnas kuuldavamaks.

Kuivõrd kandideerimine alles algas, on Sutrop siiani ainus, kes avalikult oma kandideerimist kinnitab.

Hetkel rektori kohuseid täitev Tõnu Lehtsaar veel kindlat vastust enda kandidatuuri kohta anda ei taha. “Tartu ülikool tahab ja vajab parimat rektorit, kuid ülikool on heas tujus, sest võimalike rektorite pink on pikk,” rääkis Lehtsaar.

Varasemalt rektoriks pürginud TÜ rakubioloogia õppetooli juhataja Toivo Maimets ütles, et ülikoolis on tal seni olnud ametikohad, mis talle kõige paremini sobivad: “Tuleb veel vaadata. Praegusele õppetooli juhataja kohale olen ma valitud veel kolmeks aastaks ja tõenäoliselt see nii ka jääb.”

Kandidaate võivad esitada Tartu ülikooli valdkondade nõukogud, teiste Eesti ülikoolide nõukogud, Eesti Teaduste Akadeemia juhatus, TÜ 15 korralist professorit ühiselt ning ka TÜ üliõpilasesindus. Kandidaadi ülesseadmiseks esitatakse kirjalik ettepanek koos kandidaadi tutvustuse ja kandidaadi kirjaliku nõusolekuga.

Tartu ülikooli erakorralised rektorivalimised toimuvad 26. aprillil. Viieks aastaks valitav uus rektor asub tööle 1. augustil. Senine rektor Volli Kalm suri 23. detsembril ootamatu terviserikke tõttu, olles vaid 64-aastane. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: