Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neurokirurg Toomas Asser kandideerib Tartu ülikooli rektoriks

Toomas Asser
Toomas Asser Autor/allikas: (ERR)

Tartu ülikooli neurokirurgia professor ja närvikliiniku juhataja Toomas Asser kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et kandideerib Tartu ülikooli rektori ametikohale.

Asser ütles, et tema peamine suund on jätkata ülikoolis üldiselt stabiilset joont. "Suuri ja kardinaalseid algatusi ma esialgu teha ei plaani. Mõistlik oleks siseelu ülikoolis stabiilsena hoida," ütles Asser.

Samas kinnitas Asser, et võimalike muudatuste juures tuleb silmas pidada kõikide valdkondade erinevaid soove. Meditsiinivaldkonna nõukogus käivad veel läbirääkimised täpsete ettepanekute ja plaanide osas Asserile.

Toomas Asser on sündinud 14. juulil 1954 Jõhvis. Ta on lõpetanud Nõo Keskkooli (1973) ning Tartu ülikooli arstiteaduskonna (1979). 1989. aastal kaitses ta Moskvas meditsiinikandidaadi kraadi teemal "Aju verevoolu regulatsiooni küsimused ja stereotaktilised operatsioonid originaalse termokauteri kasutamisega". Alates 1995. aastast on ta Tartu ülikooli neurokirurgia professor ja alates 1996. aastast Tartu ülikooli närvikliiniku juhataja. Eesti Teaduste Akadeemia liikmeks valiti ta 2011. aastal. Tema teadustöö põhisuunaks on närvisüsteemi kasvajate kliinilised ja molekulaarbioloogilised aspektid, ajuarterite aneurüsmide ja Parkinsoni tõve kirurgiline ravi.

ERR-i uudisteportaal teatas 30. jaanuaril, et Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan, praktilise filosoofia professor Margit Sutrop kandideerib uuesti ülikooli rektoriks.

“Saatuse tahtel on Tartu ülikool täna olukorras, mida keegi ei oodanud. Mu toetajad veensid mind, et mul ei ole praegu teist valikut, kui uuesti kandideerida, kuna mind kohustab eelmistel valimistel saadud suur toetus,” ütles Sutrop ERR-i uudisteportaalile.

Sutrop kandideeris rektoriks ka eelmistel valimistel märtsis 2017, kuid jäi toona napilt Volli Kalmule alla.

Tartu Ülikooli erakorralised rektorivalimised toimuvad 26. aprillil. Viieks aastaks valitav uus rektor asub tööle 1. augustil. Senine rektor Volli Kalm suri 23. detsembril pärast sportimist ootamatu terviserikke tõttu, olles vaid 64-aastane. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: