TTÜ teadlased hakkavad uurima siirdemajanduste arenguväljakutseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TTÜ
TTÜ Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) majandus- ja õigusteadlaste juhtimisel hakkavad Euroopa ning Kagu-Aasia ülikoolide teadlased analüüsima Laose, Vietnami ja Kambodža siirdemajanduste arenguväljakutseid. Euroopa Komisjoni Horizon 2020 programmist eraldati selleks 1,3 miljonit eurot.

Projekti eesmärgiks on suurendada majanduses intellektuaalset kapitali. Samuti kaasata nende riikide teadlasi rahvusvahelisesse teadmisteringlusesse ja lahendada õiguslikke probleeme, et suurendada internetipõhiste lahenduste kasutuselevõttu neis riikides.

Projekti üldjuht, TTÜ majandusteooria professor Aaro Hazak selgitas, et Laos, Vietnam ja Kambodža on sarnaste valikute ees, mis Eestil viimase 25 aasta jooksul.

„Ida-Euroopa riigid on nõukogude plaanimajanduse reformimisest saanud hulgaliselt õppetunde: millised muutused majandus- ning õiguskeskkonnas on põhjendatud ja millised ei ole tulemusi andnud. Eesti tehtud valikutest võib näiteks tuua julguse rakendada erilist tulumaksusüsteemi aga ka arusaadavaid ja kergesti kasutatavaid e-lahendusi ettevõtjatele. Projektis lõimitakse eesrindliku teadusmaa Šveitsi, põhjalike majandus- ja õigusreformide kogemusega Eesti ning Kagu-Aasia üleminekumajanduste teadlaste kompetentsid, et uurida nende arengumaade majandus- ja õiguskeskkonna arenguprobleeme ja leida lahendusi,“ ütles Hazak.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: