Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tunnustatud teadlased rääkisid karjääri kujunemisest

{{1460538198000 | amCalendar}}
Karjäärikohvik.
Karjäärikohvik. Autor/allikas:

Neli tänavu presidendi tunnustatud Tartu ülikooli teadlast rääkisid 14. aprillil karjäärikohvikus oma teadlasekarjääri kujunemisest ja sellega seotud võimalustest Oma kogemusi jagasid Sulev Kõks, Ergo Nõmmiste, Andra Siibak ja Leho Tedersoo.

 

Karjäärikohvikus osales patofüsioloogia professor Sulev Kõks, kes sai koos professor Külli Kingoga riikliku teaduspreemia arstiteaduse alal tööde tsükli „Krooniliste põletikuliste nahahaiguste patogenees“ eest, mida kroonib avastus kaasasündinud immuunsuse olulisusest.

Presidendilt Valgetähe III klassi teenetemärgi pälvinud akadeemik, elektronspektroskoopia professori Ergo Nõmmiste uurimistööd võivad juba lähitulevikus viia uute superrakkude ja nanomaterjalide loomiseni.

Uue põlvkonna esindajatena asus arutlusringi Vabariigi Presidendi kultuurirahastu noortele Eesti teadlastele antava preemia saanud meediauuringute vanemteadur Andra Siibak, kes uurib laste internetikäitumist ja digitaalse kirjaoskusega kaasnevaid eeliseid ja kitsaskohti ning bioloogiliste interaktsioonide ökoloogia vanemteadur Leho Tedersoo, kellel on koos kolleegidega käsil seente liigirikkuse uuringud üle kogu maailma.

Pärast riiklike teaduspreemiate ja presidendi noore teadlase preemia laureaatide ning Valgetähe teenetemärkide kavaleride väljakuulutamist, oli austava tähelepanu keskmesse tõusnute nimekiri pikk ja hõlmas väga mitmesuguste uurimisvaldkondadega tegelevaid teadlasi. „Sealt ka mõte tuua ühisesse vestlusringi kokku ühe ülikooli inimesed eri valdkondadest ja põlvkondadest,“ rääkis TÜ teaduskommunikatsiooni peaspetsialist Signe Opermann.

Aprillikuu karjäärikohvik pakkus aruteluainest teadlasekarjääri võimalustest:

  • kuidas on seekordsed külalised teaduse juurde ning silmapaistvate saavutusteni jõudnud, mida selleks teinud või tegemata jätnud;
  • millisena tajuvad nad teaduse ja teadlase rolli ühiskonnas ja avalikkuses;
  • mida nad soovitavad alles bakalaureuse- või magistriõppe tudengitele, kelle peas mõlgub mõte akadeemilisest karjäärist ehk kuidas sisimas ära tunda niinimetatud teaduse kutse.

Arutelu juhtis Tartu ülikooli elektrokeemia doktorant Ronald Väli, kes eelmisel aastal pälvis kõrge koha Eesti teaduste akadeemia teaduse populariseerimise konkursil.

TÜ karjäärikohvik toob kokku noored ning tööturul aktiivsed ja edukad Tartu ülikooli vilistlased. Rohkem infot karjäärikohviku kohta leiab ut.ee/karjaarikohvik.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: