Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Graafik: 10 tugevamat kooli matemaatika ja eesti keele eksamite alusel

Sel kevadel toimusid riigieksamid 19. korda ja teist aastat uue korra alusel, mille järgi peavad õpilased gümnaasiumi lõpetamiseks sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, võõrkeele ja matemaatika riigieksamid. Eksameid sooritas 9905 eksaminandi.

Eesti keele eksamil olid kümne parima hulgas tuntud tippkoolid, kuid ka väiksemad koolid näiteks Järva-Jaani gümnaasium, Loo keskkool ning Loksa gümnaasium. Kui aga vaadata eesti keele riigieksami kümmet nõrgimat sooritajat, siis torkab silma, et nende hulgas on mitu Tallinna kooli ning vaid üks kool, mis asub piirkonnas, kus kõneldakse rohkem vene keelt.

Matemaatikas, nii kitsas kui laias ehk vastavalt lihtsamas ja keerulisemas matemaatikas on aga silmapaistvaima tulemusega Narva keeltekool, millele järgnevad Tallinna Prantsuse lütseum ja Tallinna reaalkool.

 Järgnev graafik näitab kõikide koolide paremusjärjestusi erinevate eksamite lõikes. Vastava eksami keskmiste tulemuste nägemiseks klõpsa eksaminimetuse kõrval oleval nupul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: