Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Peamine risk naiste südamehaigustele tuleneb vähesest liikumisest

Liikumine on südametervisele olulise tähtsusega
Liikumine on südametervisele olulise tähtsusega Autor/allikas: Wikimedia Commons

Vähene liikumine on üle 30 aasta vanuste naiste südamehaiguste peamiseks riskiteguriks.

Kui kõik üle 30 aasta vanused naised järgiksid liikumis- ja harjutamisjuhiseid, saaks ainuüksi Austraalis igal aastal päästa ligikaudu 3000 inimelu. See näitab, et liikumise olulisust tuleb rohkem rõhutada, südamehaiguste riskitegurite hulgas on liikumine olulisemgi kui näiteks tüsenemine.

Queenslandi ülikooli uurimisrühm jälgis üle 30 000 naise tervisenäitajaid ja leidis, et suurimaks südamehaiguste riskiteguriks alla 30 aasta vanuste naiste hulgas on suitsetamine. Vanuse kasvades (ja seejuures ka suitsetamisest loobudes) võtab esikoha positsiooni endale vähene liikumine. Kuivõrd suitsetamisest loobumise olulisust rõhutatakse iga päev, siis liikumise tähtsust tuleks sagedamini meelde tuletada. Sellised seosed tuuakse välja ajakirjas British Journal of Sports Medicine.

Olles igapäevaselt vähemalt 30 minutit (eelistatult 45 minutit) füüsiliselt aktiivne, annab see olulise positiivse efekti südametervisele, alandades südamehaiguste riski peaaegu poole võrra.

Loe lisa:
Inactivity dominant influence on women`s heart risk (BBC News Health)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: BBC News Health

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: