Otse kell 17: Hõimuklubi avab põliskeelte aastakümne

{{1644832980000 | amCalendar}}
Sven-Erik Soosaar
Sven-Erik Soosaar Autor/allikas: EKI/ Annika Lepp

Tänavu algab ÜRO poolt välja kuulutatud põliskeelte aastakümme ja läheneb rahvusvaheline emakeele päev, mistõttu keskendub seekordne Fenno-Ugria Hõimuklubi just neile teemadele ning korraldab kolmapäeval kell 17 arutelu põliskeelte teemal. Vestlust saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Soome-ugri rahvaste ja põlikeelte teemadel arutlevad keeleteadlane ja ÜRO põlisrahvaste püsifoorumi ekspert Sven-Erik Soosaar, Liivi Instituudi juhataja Valts Ernštreits ja Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitee esimees Dmitri Harakka-Zaitsev. Vestlust juhib Jaak Prozes.

Sven-Erik Soosaar tutvustab, kuidas erinevad riigid põliskeelte kümnendit on ette valmistanud ja räägib soome-ugri rahvaste keeltest, tehes seda teiste väga väikese kõnelejaskonnaga põliskeelte kontekstis. Ühtlasi saab teada, mis maailmas põlisrahvaste keeltega toimub, kui tõsiselt riigid põliskeelte elavdamiseks ja kaitsmiseks samme astuvad.

Läti Ülikooli Liivi Instituudi juhataja Valts Ernštreitsiga tuleb juttu sellest, kuidas Läti Vabariigis põliskeelte aastakümmet tähistatakse ja mida plaanivad sel puhul liivlased.

Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee esimehe Dmitri Harakka-Zaitseviga tuleb juttu sellest, mida teevad isurid ja vadjalased põliskeelte aastakümne raames.

Klubiõhtut saab hiljem järelvaadata.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: