Graafik: Euroopa Liidus ületas koroonavaktsineeritute arv 150 miljoni piiri

Enam kui 50 protsendi ulatub hõlmatus kahes Euroopa Liidu riigis. Vaktsineerimistempo oli arutluse all ka hiljuti Portugalis toimunud EL-i juhtide kohtumisel.
Enam kui 50 protsendi ulatub hõlmatus kahes Euroopa Liidu riigis. Vaktsineerimistempo oli arutluse all ka hiljuti Portugalis toimunud EL-i juhtide kohtumisel. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Selle nädala lõpuks oli saanud vähemalt ühe koroonaviiruse eest kaitsva süsti Euroopa Liidus enam kui 150 miljonit inimest. Eesti langes vaktsineeritute osakaalu poolest liidu riikide seas keskmike sekka.

Maailma on vaktsineerinud kõige suurema osa oma elanikkonnast Araabia Ühendemiraadid. Pärsia lahe kaldal asuvas riigis oli saanud reedeks saja elaniku kohta vähemalt ühe süsti 81,6. Seejuures on vaktsineerimiskuur lõpetatud neist 40 protsendil.

Enam kui 60 protsenti elanikest on hõlmanud vähemalt korra ka mitmed alla 100 000 elanikuga väikeriigid nagu Palau, Seišellid ja San Marino. Suurema rahvaarvuga riikidest oli suutnud nädala lõpuks sama teha Bhutan ja Iisrael. Seejuures on neist viimane süstinud teise vaktsiinidoosi 57,5 protsendile oma elanikest.

Euroopa Liidu maadest on vaktsineeritute osakaal kõige suurem 500 000 elanikuga Maltal. Saareriigis oli saanud neljapäevaks süsti 57 protsenti selle elanikest. Napilt poole oma elanikest suutis hõlmata Ungari, mis kasutab lisaks venelaste Sputniku vaktsiini ja hiinlaste Sinovaci.

Ungarile järgnevad 45 protsendiga Austria ja 40,5 protsendiga Soome. Ligi 40 elanikku saja kohta on saanud ühe vaktsiinidoosi ka Saksamaal. Kokku on seal vaktsineeritud 32,6 miljonit inimest.

Eesti on liidusiseses pingereas viimastel nädalatel langenud, asudes ühe doosiga hõlmatute osakaalu poolest 16. kohal. Reedel oli vaktsineeritud 100 elaniku kohta 31,8. Leedus ulatus vaktsineeritute osakaal 32,3 protsendiga. Tempot on tõstnud ka Läti, kus on koroonavaktsiiniga vähemalt korra hõlmatud viiendik rahvast.

Maailma mõjukamatest ja suurematest riikides oli vaktsineerinud USA vähemalt korra üle 160 miljoni inimese ehk ligi 49 protsenti riigi elanikest. Suurem osa doose kulutati elanike teistkordseks vaktsineerimiseks. Vaktsineerimiskuur on praeguseks lõpetatud enam kui 126 miljonil inimesel.

Venemaal pole nädalaga vaktsineeritute osakaal muutunud kuigi palju. Vähemalt korra on hõlmatud 15 miljonit inimest ehk 10,4 protsenti.

Hiina on süstinud üle 450 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised. Minimaalselt on saanud seega vähemalt 16 inimest saja kohta.

Koroonalaine harja seljatanud Indias oli saanud ühe doosi 11 protsenti elanikkonnast ehk ligi 150 miljonit inimest.

Enam kui kümme miljonit inimest on vaktsineeritud kokku 16 riigis, neist viis kuuluvad Euroopa Liitu. Vaktsineerimiskampaaniaga on tehtud algust vähemalt 182 maal.

Maailma suurriikides oli vaktsineerinud USA vähemalt korra ligi 166 miljonit inimest ehk 50,5 protsenti riigi elanikest. Vaktsineerimiskuur on seejuures praeguseks lõpetatud enam kui 132 miljonil.

Venemaal on vähemalt ühe süstiga hõlmatud 16,3 miljonit inimest ehk 11,3 protsenti rahvastikust.

Hiina on süstinud üle 566 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna samas välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised. Minimaalselt on saanud seega vähemalt viiendik elanikkonnast.

Indias on saanud ühe vaktsiinidoosi vähemalt 162 miljonit inimest ehk 12 inimest saja kohta.

Enam kui kümme miljonit inimest on vaktsineeritud kokku 16 maal, neist viis kuuluvad Euroopa Liitu. Vaktsineerimiskampaaniaga on tehtud algust vähemalt 186 riigis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: