Mesinik: mesindus aitaks inimühiskonda ka selle mustematel päevadel

Foto: Oregoni Osariigiülikool

Mesilaste pidamisega saab põhimõtteliselt hakkama iga inimene ja on tegevusena kättesaadav ka vaesus elavatele inimestele, leiab ETV-2s Keskkonnakuu raames linastuvat filmi "Meemaa" kommenteerinud mesinik Mart Kullamaa.

"Kui hüpoteetilised stsenaariumid inimühiskonna jaoks kujunevad negatiivseks või katastroofiliseks, siis see ideena töötaks, sest kõik vajalik tuleb loodusest endast," laiendas Eesti Mesinduse Koostöökogu koordinaator.

Kullamaa tõdes, et Eesti mesilased seisavad sarnaste probleemide ees, mis mujal. "Nad on siiski paremas olukorras kui Kesk-Euroopa või (Ameerika) Ühendriikide mesilased. Meil on teatud maastike mosaiiksus säilinud. Meil on võrdlemisi väikesed põllud ja küllaltki palju metsamaad on säilinud," lisas Kullamaa.


Keskkonnakuu avafilm, teisipäeval kell 21.30 ETV2s tele-esilinastuv "Meemaa" viib vaataja Põhja-Makedoonia mägedesse, kus mesinik Hatidze looduse tasakaalu ja traditsioone järgides kalju vahel elevate mesilaste eest hoolitseb. Seda hetkeni, mil paika saabuvad inimesed selle tasakaalu paigast raputavad.

Sundance'i festivali žüriipreemia võitnud ning kahele Oscarile ja mitmetele auhindadele nomineeritud "Meemaad" peetakse möödunud aasta üheks mõjusaimaks filmiks, mis heidab valusa pilgu hääbuvale maailmale ja tõstatab rohkem kui vaid loodusega seotud küsimusi.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: