Õppejuht PISA testi tulemustest: kindlasti saab veel paremini

Foto: ERR

Eesti tõusis viimase PISA testi tulemustega arenenud riikide tippu. Pirita majandusgümnaasiumi põhikooli õppejuhi Anne Reinkorti sõnul näitab see, et Eesti haridussüsteem sammub õiget rada. Samas saab tema hinnangul PISA tulemusi veelgi parandada.

Pirita majandusgümnaasiumi põhikooli õppejuht Anne Reinkort ütles "Aktuaalsele kaamerale", et PISA testi tulemused tõid kõikidele Eesti koolidele rõõmupäeva.

Ta lisas, et Eesti peaks jätkama hariduses senist teed. "Tulemused on head. Alati saab paremini. Kuigi tundub, et kuhu veel edasi, aga kindlasti saab veel paremini. Arvan, et peame panustama sellesse, mis on hästi," rääkis ta.

Selleks, et õpilaste tase allapoole ei langeks, peab Reinkorti hinnangul Eestis väärtustama õpetajaametit.

"Ma arvan, et üks mõttekoht, millele peaksime mõtlema, on see, et meil jaguks koolidesse häid õpetajaid, kes tulemusi suudavad saavutada, et õpetajaharidus oleks väärtustatud, et õpetajaamet oleks väärtustatud ja et meil tuleks kooli tublisid uusi õpetajaid," rääkis Reinkort.

Taebla kooli õpilased on oma eelkäijate üle uhked

Mullu PISA testi teinud õppurid on 9. klassilise Taebla kooli tänaseks lõpetanud ja mööda ilma laiali. Nende mantlipärijad on aga uhked.

"See on väga tunnustav teada, et meie koolist ka tulevad sellised head õpilased ja heade tulemustega, et saavutatakse väga palju ja et ei pea olema mingi suure kooli õpilane," kommenteeris Carl Marten.

"Väga uhke, sest me oleme ikkagi päris väike kool ja Eestis on palju suuremaid koole. Aga väga uhke on, et meie oleme midagi saavutanud," lisas Anna-Maria.

Direktor Jaanus Mägi rääkis, mis on tema arvates Eesti laste kõrge testitulemuse taga.

"Minu kindel veendumus on hea Eesti õpetaja, kes teeb oma tööd suure südamega, mõnikord ka oma kodu arvelt, ja lapsed, kes tahavad õppida, ja võib-olla ka see Eesti /.../ talurahvamõistus, et haridus on väärt asi," selgitas Mägi.

Narva kooli õppealajuhataja: õpetajad on sangarid

Narva Pähklimäe gümnaasiumis oodati viimaselt PISA testilt korralikku tulemust, kuid et Eestil nii hästi läheb, tuli üllatusena. See tähendab, et õpetajad on väga head tööd teinud.

"Nad on sellised sangarid, kes tõesti aitavad õpilastel saavutada seda tippu, mida on võimalik saavutada nende eas. Kusjuures, õpilased satuvad testile mitte alati kõige paremad - on tavalised õpilased, aga lõpptulemus on fantastiline," selgitas õppealajuhataja Olga Elksnin.

Lapsed sooritasid testi üsna ammu ja ei mäletagi, mida seal täpselt küsiti, kuid Eesti edu üle tuntakse rõõmu.

"Mul on väga hea meel, et testis osalesin ja on rõõm kuulda, et me saavutasime nii hea tulemuse. See näitab, et põhimõtteliselt on meie haridussüsteem ja see, kuidas me õpime, teenitult hea," rääkis 11. klassi õpilane Kristina Kutuzova.

"Soovisin, et Eesti saavutaks kõrge koha. Nüüd saabuski ootamatu ja meeldiv uudis ning mul on hea meel, et sain sellest osa võtta," sõnas 11. klassis õppiv Uljana Asejeva.

Õpetajate arvates näitab PISA testi tulemus, et Eesti lapsed suudavad igapäevaelus tekkivaid probleeme edukalt lahendada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: