Eriala valikul motiveerib noori ennekõike tulevane palganumber

{{1562317560000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Eesti ülikoolide õppeprorektorid põhjendasid enim avaldusi saanud erialade populaarsust sealt hiljem saadava kindla palga ja töökohaga.

Tartu Ülikoolis esitati sel aastal bakalaureuseõppes kõige rohkem avaldusi arstiteaduse, informaatika ja õigusteaduse õppekavadele. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk ütles, et selles ei ole midagi üllatavat, sest need erialad on olnud populaarsed läbi aastate.

"See ühelt poolt näitab seda, et ennekõike just arstiteadus ja informaatika on ka nii-öelda kasvava tööjõu vajadusega, et üliõpilased või gümnasistid teevad hästi praktilisi valikuid," ütles Valk. Ta lisas, et tõenäoliselt ongi just kindel palk ja kindel töökoht nende erialade populaarsuse põhjuseks.

Tallinna Tehnikaülikoolis laekus sel aastal kõige rohkem avaldusi IT-süsteemide arenduse ja ärinduse erialale, mis on populaarsed olnud ka eelmistel aastatel.

Palgamotiivi tõi erialavalikul välja ka Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll.

"Ma arvan, põhjuseks on ilmselt lõpetajate palgad. Et kui me vaatame lõpetajate töötasu, siis nendel kavadel on töötasud ka kõrged. See on noortel teada," ütles Voll.

Tallinna Ülikoolis (TLÜ) oli suurima konkursiga bakalaureuseastme eriala haldus ja ärikorraldus, kuhu pürib 15,84 inimest kohale. MIks just see eriala?

"Töötavad inimesed," märkis TLÜ õppeprorektor Priit Reiska. "Need, kes juba töötavad, aga näevad, et neil oleks vaja veel täiendavat haridust selleks, et kas oma tööl veelgi tublim olla või karjääri rederil edasi liikuda," kirjeldas Reiska neid, kes sellele erialal õppima tulevad. Sarnastel põhjustel on populaarsed ka organisatsioonikäitumine, haridus ja juhtimine ning ka näiteks psühholoogia.

Priit Reiska sõnul on majandusega seotud erialad populaarsemad just siis, kui majandusel läheb hästi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: