USA ja Venemaa salateenistused tegid koostööd kliimamuutuste uurimisel

Külma sõja järel tegid USA ja Venemaa luureagentuurid koostööd kliimamuutuste uurimise osas, nii selgub keskkonnakuu dokumentaalfilmist "Spioonid planeedi tuleviku nimel".

Karl Ander Aleksius  on ÜRO noordelegaat ning filmi kommenteerides ütleb ta, et selles koostöös olid korraga nii spioonid kui ka teadlased kummastki riigist. "See oli üks esimesi kordi, kui hakati üldse hoomama suuremas pildis, mida kliimamuutus endast kujutab, kuidas selle vastu võidelda ja milline näeb meie jaoks tulevik välja, kui me midagi ette ei võta."

Paul Jenkinsi dokumentaalfilm toob selle koostöö esimest korda avalikkuse ette. Üks avastus, mis sellest koostööst välja tuli, oli see, kui kiiresti kliima soojeneb ja see üllatas ka uuringutes osalenud eksperte.

Filmist jääb siiski kõlama ka see, et kuigi muutused toimuvad kiiresti ning inimeste tegevuse tagajärjed ei pruugi nende eluajal välja paista, on siiski oluline tegeleda inimmõju vähendamise ning teadvustamisega.

Filmis kõnelevad eksperdid toovad välja, et kliima soojenemise peatamine ja selle mõjudega tegelemine nõuab riikidevahelist koostööd, kuid just selle osas võib ette tulla kõige suuremaid takistusi.

Dokfilm "Spioonid planeedi tuleviku nimel ("The Warning: How US and Russian Secret Services Collaborated on Climate Change", rež Paul Jenkins) on keskkonnakuu raames eetris 20. mail kell 21.30 ETV2s.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: