Eesti idufirma leidis ühekordsetele toidunõudele päästva õlekõrre

Pillirookõrs.
Pillirookõrs. Autor/allikas: Pillirookõrs / Facebook

Maailm on uppumas plasträmpsu. Ühe abinõuna keelustab Euroopa Liit ülejärgmisest aastast ühekordsed plastnõud. Ent millega neid asendada? Pabernõud pole jätkusuutlik lahendus, sest puud kasvavad aegamööda ning puidu ületarbimine on maailmas tõsine probleem.

Kiirelt taastuva toorainena on esile kerkinud bambus, ent see kurnab Aasias mullaviljakust, millest on maailmas samuti vägagi vajaka.

Päästva õlekõrrena on nüüd esile kerkinud Eesti idufirma Pillirookõrs, kes toodab ühekordseid joogikõrsi meie oma kodumaisest pilliroost. Mõte on seda parem, et Läänemere elustik on liigse toitainetekoormuse tõttu tõsises ohus ning pilliroog on väga kiirekasvuline taim, mis viib toitaineid veest arvestataval määral välja. Peale kõige on loodus ise disaininud pilliroole sobiliku struktuuri, nii et selle loomiseks ei pea kasutama masinaid ja energiat.

Pillirookõrre üks asutaja Grete Riim andis ERR Novaatorile intervjuu firma tegemistest ning ühiskonna mõtteviisi muutustest, küsitleja on Tartu ülikooli ajakirjanduse magistrant Gitta Riener.

Toimetaja: Juhan Javoiš, Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: