Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Õpetaja vaenulikkus vähendab õpiedu

Õpetajatel ja õppejõududel tuleks laste huvides igasugusest vaenulikkusest hoiduda.
Õpetajatel ja õppejõududel tuleks laste huvides igasugusest vaenulikkusest hoiduda. Autor/allikas: PRNPM/Scanpix

Kes meist mäletaks "Kevadest" õpetaja Lauri. Õpetaja Laur oli hea ja sõbralik õpetaja, kuid kahjuks ei ole kõik õpetajad ja õppejõud päris sama sõbralikud ja sellel on omad tagajärjed.

Ameerika teadlased on teinud nüüd uuringu, millest selgub, et kui õpetaja näitab õpilaste suhtes üles vaenulikkust, siis õpivad õpilased halvemini.

Alan Goodboy Lääne-Virgina Ülikoolist näitasid umbes 500 üliõpilasele videoloengut. Poolele neist näidati videot, kus loengupidajas ei olnud kübetki vaenulikkust. Teisele poolele aga videot, kus loengupidajal vaenulikkusenähte ilmnes. Pärast vaatamist paluti üliõpilastel vastata mõnele küsimusele loengu kohta ja kontrolliti ka, kuidas neile loengu sisu meelde jäi.

Selgus, et vaenlikkust kogenud rühmal oli teadmiste kontrolli tulemused teistest kuni viis protsenti kehvemad, aga ka loengu teema meeldis neile vähem kui teistele. Seetõttu leiavad Goodboy ja kaasautorid ajakirjas Communication Education, et õpetajatel ja õppejõududel tuleks igasugusest vaenulikkusest hoiduda ja osata enda juures vaenulikkuse ilminguid ära tunda.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: