Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" küsis ettevõtetelt nippe tööstressi leevendamiseks

Tippjuhi amet on vaieldamatult stressirohke, samas näitavad uuringud, et töö on liiga pingeline paljudes Eesti töökohtades, mis omakorda soodustab tööstressi ja sellest tingitud depressiooni teket.

Tööstress võtab ära osa töövõimest, füüsilisest ja emotsionaalsest tervisest. "Aktuaalne kaamera. Nädal" käis käis kahes ettevõttes uurimas, millised on need pisikesed nipid, millega saab tööstressi tekkimist leevendada.

Näiteks Transferwise'i kontoris on iga päev mõnel töötajal koer kaasas. "No aga vaata, kui sulle koer selliselt rõõmsalt ja positiivselt vastu tuleb, kuidas sa saad siis ise mitte rõõmsaks minna. See on kindlasti hästi lihtsalt positiivne kogemus inimestele," selgitas Transferwise'i klienditeeninduse juht Jorma Laiapea.

Samuti saab kontoris sõita üherattalise ja tõukerattaga.

Laiapea tõi välja, et väikesed asjad ei vaja suuri investeeringuid. "Kõige väiksem asi, mida me saame oma inimestele anda, on aeg, juhtidena ja kolleegidena märgata teisi enda kõrval ja kuulata neid. See on kõige parem stressimaandusallikas," rääkis ta.

"Kui meil on kõikvõimalikud sellised väiksed füüsilised asjad ümberringi, siis need kindlasti on toredad tööriistad ja aitavad, aga põhiline väärtus on ikkagi see, mida me saame anda üksteisele inimestena," lisas ta.

Muu hulgas on Transferwise'i kontorisse toodud pallimeri.

"Eks me kõik oleme hinges ju tegelikult lapsed. Miks mitte ka täiskasvanutele seda rõõmu vahel pakkuda. Meil käib ju ka lapsi siin kontoris," ütles Laiapea.

La Muu kontoris on üks vahend stressi peletamiseks proovijäätiste maitsmine.

"Jäätise valmistamise juures on eriti oluline, et liigutused peaksid olema ergonoomilised, et sa ei teeks üleliigseid liigutusi ja su kehaasend on õige, käteasend on õige. Sellele tuleb hästi palju tähelepanu pöörata ja kui kõik need detailid saab paika, siis see ongi suur nauding," kirjeldas La Muu tootearendaja Rasmus Rask.

Tema sõnul näeb La Muu vaeva, et kõik seal töötavad inimesed saaksid täita neid ülesandeid, mis neile sobivad ja mis neil hästi välja tulevad.

"Loomulikult, alati tekib ju aeg-ajalt tülpimust. Kuna me oleme väike kollektiiv, siis meil on hästi lihtne teha ühisüritusi, ka siin samas lõuna ajal teeme veidi pikema lõuna, tellime pitsat ja siis räägime võib-olla mingisugustest muudest asjadest ka peale tööasjade. Või siis on mingid ühisüritused kuskil kellegi pool," rääkis Rask.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: