Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Konverentsil otsiti ühiskonna probleemidele looduspõhiseid lahendusi

{{1508910600000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Tallinna ülikoolis toimub konverents, kus otsitakse ühiskonna probleemidele lahendusi looduspõhiste lähenemiste kaudu. ERR Novaatoris saab jälgida otseülekannet konverentsi ettekannetest.

Looduspõhised lahendused (Nature-based Solutions – NBS) pakuvad võimalusi lahendada ühiskonna probleeme nagu kliimamuutus, veevarustuse ja toidu kindlustatus, tervis jm looduse jätkusuutliku kasutuse kaudu.

Tallinna ülikoolis toimuv konverents keskendub looduslähedastele lahendustele meie igapäevases elukorralduses – kuidas looduse linna toomine ja looduselt aitab kaasa inimeste heaolu tagamisele.

Näiteks aitavad rohelised katused ja seinad linna hoonetel hoida kuumadel perioodidel temperatuuri madalamal, koguda tormivett, vähendada õhu saastatust ja tõsta inimeste heaolu, suurendades samal ajal liigirikkust.

Konverentsi ajakava:

Tegu on 2017. aasta ühe olulisema keskkonnakonverentsiga Euroopas, mis toob kokku juhtivad teadlased, poliitikud ja ettevõtjad kogu maailmast ning võimaldab neil jagada oma kogemusi, kuidas loodusel põhinevat innovatsiooni ja ökoinnovatiivseid tehnoloogiaid saab kasutada.

Konverents on oluline samm edasi looduspõhiste lahenduste populariseerimisel üle Euroopa ja mängib rolli Euroopa Komisjoni ja teiste seotud organisatsioonide edasistes tegevustes. Konverentsil toimuvaid diskussioone kasutatakse sisendina looduspõhiste lahendustega seotud poliitikate edasi arendamisel.

Konverents keskendub viiele peamisele teemale:

·      Sini-rohetaristu nutikates linnades;

·      Integreeritud veemajandus looduslike süsteemidega;

·      IKT kui looduspõhiseid lahendusi ja ökosüsteeme toetav tööriist;

·      Ökoloogiline restaureerimine ökoinnovatsiooni abil;

·      Looduspõhised lahendused ringmajanduses.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: