Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti ülikoolides jäävad vastuvõtu- ja õppelaenu tingimused Brexitist hoolimata samaks

Sõltumata Brexit referendumi tulemustest, jäävad ülikooli vastuvõtu- ja finantseerimistingimused samaks.
Sõltumata Brexit referendumi tulemustest, jäävad ülikooli vastuvõtu- ja finantseerimistingimused samaks. Autor/allikas: Dean Shareski/Creative commons

Välisõppe nõustamiskeskus Balti Nõukogu Rahvusvahelise Hariduse küsimustes annab teada, et sõltumata Brexit referendumi tulemustest, jäävad ülikooli vastuvõtu- ja finantseerimistingimused samaks.  

Üliõpilaslaene koordineeriv organisatsioon Student Loans Company (SLC) teatas, et EL-i kodanikel, kes juba õpivad Suurbritannia ülikoolides või alustavad õpinguid 2016. aasta septembris, on õigus saada õppelaenu ja stipendiume bakalaureuseõppele samasugustel tingimustel.

Õppelaen tagastatakse alles siis, kui õpingud lõpetanud üliõpilane asub tööle ning tema aastane sissetulek ületab 21 000 naela aastas. 9-protsendiline õppelaenuintress laieneb ainult summadele, mis ületavad aastaset sissetulekut. 

Alates sellest õppeaastast on võimalik saada õppelaenu ka magistriprogrammidele nii päeva- kui  kaugõppele. See uus programm on mõeldud Suurbritannia ja EL kodanikele vanuses kuni 60 aastat.

Õppelaenu väljastatakse summas kuni 10 000 naela aastas, 6-protsendilise aastaintressiga. Õppelaenu tagastatakse, kui aastane sissetulek ületab 21 000 naela aastas vastavalt 1750 naela kuus või 404 naela nädalas.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: