Kalast saadavad oomega-3 rasvhapped aitavad alandada diabeedi riski

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Heaks kalavalikuks on näiteks makrell. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Vastavalt Ida-Soome ülikooli teadlaste uuringule võivad vereseerumi kõrged oomega-3 rasvhapete tasemed olla abiks, et alandada teist tüüpi diabeedi riski.

Selliseid pikaahelalisi oomega-3 rasvhappeid leidub nii kalas kui ka kalaõlides.

Teist tüüpi diabeet on muutumas üha sagedasemaks tõveks kogu maailmas. Kõige olulisemaks riskiteguriks selle haiguse arengus on ülekaalulisus, näidates, et meie söögivalikul ja elustiilil on tähtis roll teist tüüpi diabeedi tekkes.

Varasemad uuringud on näidanud, et normaalkaal, füüsiline aktiivsus ja vereseerumi kõrged linoolhappe tasemed seostuvad diabeedi madalama riskiga. Samas on senised teadmised kala või pikaahelaliste oomega-3 rasvhapete tarbimise mõjude kohta diabeedi riskile suhteliselt vastuolulised. Selget kaitsvat seost on näidatud peamiselt Aasia elanikkonnas, sarnast seost ei ole aga leitud ei eurooplaste ega ka ameeriklaste hulgas. Mõned tööd on seevastu täheldanud hoopis seoseid suure kala tarbimise ja kõrgenenud haigusriski vahel.

Sellisest seniste tulemuste lahknevusest ajendatuna määrasid Soome teadlased aastatel 1984-89 üle kahe tuhande (2 212) 42-60 aasta vanuse mehe vereseerumist oomega-3 rasvhapete hulgad. Järgneva peaaegu 20 aasta vältel diagnoositi 422 mehel teist tüüpi diabeet.

Vereseerumi pikaahelaliste oomega-3 rasvhapete koguste põhjal jaotati kõik uuritavad nelja erinevasse rühma. Kõrgeima oomega-3 rasvhapete tasemega meeste haigusrisk osutus seejuures 33 % madalamaks, võrreldes madalaima tasemega sookaaslastega.

Uuring heidab uut valgust kala tarbimise ja teist tüüpi diabeedi arenguriski vahelistele seostele. Tasakaalustatud dieet sisaldab vähemalt kahel korral nädalas kalaroogi, eelistatult rasvast kala. Rikkalikult pikaahelalisi oomega-3 rasvhappeid sisaldavate kalade hulka kuuluvad lõhe, forell, latikas, heeringas, anšoovis, makrell; samas näiteks saida või tursk ei ole nii headeks valikuteks.

Normaalkaalu hoidmine, füüsiline aktiivsus ja mitmekesine toidulaud moodustavad diabeedi ennetuse nurgakivid.

Uuringu tulemused avaldati hiljuti ajakirjas Diabetes Care.

Loe lisa:
Fish derived serum omega-3 fatty acids help reduce risk of type 2 diabetes (Science Daily)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: Science Daily

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: