Video: keeleteadlased värskest eesti-komi sõnaraamatust

Sven-Erik Soosaar
Sven-Erik Soosaar Autor/allikas: EKI/ Annika Lepp

Eesti Keele Instituudi portaalis ilmus äsja eesti-komi veebisõnaraamat, mille kasutamisvõimalusi tutvustab hooaja viimases Hõimuklubis keeleteadlane Sven-Erik Soosaar, ning komi kirjaviisidest läbi aegade kõneleb pikemalt keeleteadlane Nikolai Kuznetsov. Kolmapäeval kell 17 algavat Hõimuklubi veebiülekannet saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Komi keel on peamiselt Komi Vabariigis kõneldav soome-ugri keel, mis kuulub koos udmurdi ja permikomi keelega permi keelerühma. Komi keelt rääkis Venemaal 2010. aasta rahvaloenduse andmetel 156 099 inimest ja see on üks vanemaid soome-ugri kirjakeeli. Juba 14. sajandi lõpus lõi õigeusu misjonär Permi Stefan komi keelele oma tähestiku. Tänapäevane kirillitsal põhinev komi tähestik on kasutusel 1938. aastast.

"Eesti-komi sõnaraamat" kuulub Eesti Keele Instituudi sugulaskeelte sõnastike sarja, milles varem on ilmunud "Eesti-udmurdi sõnaraamat", "Eesti-mari sõnaraamat" ja "Eesti-ersa sõnaraamat". Sõnastiku koostasid Nikolai Kuznetsov ja Sven-Erik Soosaar, toimetaja on Anu-Reet Hausenberg ja peatoimetaja Sven-Erik Soosaar.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: