Otse kolmapäeval kell 17: etnoloogi ettekanne soome-ugri jumalatest

Art Leete
Art Leete Autor/allikas: Lauri Kulpsoo

Fenno-Ugria Hõimuklubi tähistab oma 20. tegevusaastat sel kolmapäeval teemaõhtuga "Kuidas kõnelevad soomeugrilased oma jumalatega?". Etnoloog Art Leete ettekannet sel teemal saab otsepildis jälgida ERR-i teadusportaalis Novaator algusega kell 17.

Art Leete on Tartu Ülikooli etnoloogiaprofessor ning kultuuriteaduste instituudi juhataja, kes räägib sellest, millised on soome-ugri rahvaste jumalad, kuidas neid on uuritud ja kuidas nendega suhelda. Soome-ugri jumalate küsimus on teadlaste tähelepanu köitnud juba paarsada aastat. Ettekandes vaadatakse üle, mida on praeguseks välja selgitatud.

Vaatajad saavad esinejale ka küsimusi kirjutada.

Leete on avaldanud uurimusi ja väljaandeid soome-ugri rahvastest "Kazõmi sõda: šamanistliku kultuuri allakäik Lääne-Siberis", "Soome-ugri saladused" jpm.

Fenno-Ugria Hõimuklubi alustas tegevust 2001. aastal. Klubiõhtutel astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega seotud inimesed. Koos arutletakse soome-ugri rahvaste kultuuri, sotsiaalse, poliitilise ja majandusliku olukorra üle ning vaadeldakse fennougristika arengusuundi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: