Graafik: koroonavaktsineeritute osakaal langes Eestis alla EL-i keskmise

Baltimaadest on jõudnud kõige suurema osa oma elanikkonnast hõlmata Leedu.
Baltimaadest on jõudnud kõige suurema osa oma elanikkonnast hõlmata Leedu. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Saksamaal ja Hispaanias hoogu kogunud vaktsineerimiskampaaniate mõjul oli saanud nädala lõpuks vähemalt ühe süsti ligi 31 protsenti Euroopa Liidu elanikest. Eestist rohkem on jõudnud oma elanikkonnast ühe doosiga hõlmata 11 liikmesmaad.

Maailmas on jõudnud kõige suurema osa oma elanikkonnast vaktsineerida Araabia Ühendemiraadid. Riigis on saanud saja elaniku kohta vähemalt ühe süsti 78,5 inimest. Enam kui 70 protsendi oma elanikkonnast on jõudnud hõlmata ka Seišellid. Umbes 100 000 elanikuga saareriigis on saanud 100 inimese kohta vähemalt ühe süsti 72.

Linnriigid kõrvale jättes paistavad kõrge vaktsineeritute osakaaluga silma veel ka üks maailma vaesemaid riike Bhutan, kus on hõlmatud ühe doosiga enam kui 63 protsenti elanikest. Ligi 20 korda suurema elanike arvuga Iisraelis on vaktsineeritud 100 elaniku kohta 61.

Euroopa riikidest on San Marino kõrvale jättes vaktsiiniga hõlmatus kõige suurem Suurbritannias. Seal on saanud vähemalt ühe süsti ligi 36 miljoni inimest ehk ligi 54 protsenti elanikkonnast.

Palju maha ei jää Euroopa Liitu kuuluv Malta. Ligikaudu poole miljoni elanikuga saareriigis on saanud ühe vaktsiinidoosi 53,6 protsenti elanikkonnast. Maltale järgneb liidu riikidest 46,6 protsendiga Ungari ja 41,2 protsendiga Austria.

Soome paikneb liidusiseses pingereas neljandal kohal, vähemalt ühe süsti on saanud seal 100 elaniku kohta ligi 37. Liidu keskmist ajab enam kui 30,3 vaktsineerituga üles aga Saksamaa, kus on kogunud vaktsineerimiskampaania hoogu viimasel kahel nädalal.

Baltimaadest on jõudnud kõige suurema osa oma elanikkonnast hõlmata Leedu, kus ulatub vähemalt ühe doosi saanute osakaal elanikonnast 30,8 protsendiga. Eestis jäi see laupäevase seisuga napilt alla 30 protsendi. Lätis on saanud 100 elaniku kohta vähemalt ühe süsti 18,8.

Maailma suurriikidest on USA vaktsineeritud vähemalt ühe korra ligi 155 miljonit inimest ehk ligi 47 protsenti riigi elanikest. Viimasel nädalal keskenduti seal elanike teistkordsele vaktsineerimisele, samuti on seal huvi vaktsineerimise vastu langenud. Venemaal on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt 9,6 protsenti ehk ligikaudu 13,9 miljonit inimest.

Hiina on süstinud üle 367 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised. Minimaalselt on saanud seega vähemalt ühe doosi 13 protsenti riigi elanikest. Uue koroonalaine käes vaevlevas Indias on vaktsineerimine aeglustunud ja vähemalt ühe doosi on saanud 10,2 protsenti elanikkonnast.

Enam kui kümme miljonit inimest on vaktsineeritud kokku 15 riigis, neist viis kuuluvad Euroopa Liitu. Vaktsineerimiskampaaniaga on tehtud algust vähemalt 176 maal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: