Graafik: EL-i riikide vaktsineerimistempo erineb kordades
Kui Malta ja Ungari oli vaktsineerinud selle nädala lõpuks vähemalt korra enam kui 43 protsenti oma elanikkonnast, siis Bulgaarias jääb nende osakaal endiselt alla kümne protsendi. Eestist möödusid sel nädalal mitu lääneriiki.
Kõige suurema osa oma elanikkonnast on jõudnud vaktsineerida Araabia Ühendemiraadid. Praegu inimeste teistkordsele vaktsineerimisele keskenduvas riigis on saanud vähemalt ühe süsti enam kui 73 protsenti elanikest.
Karjaimmuunsuse piiri kompavad ka Seišellid. Umbes 100 000 elanikuga saareriigis on vaktsineeritud saja inimese kohta veidi enam kui 70.
Tänu praegu ise koroona käes vaevlava India annetusele paistab maailmas positiivselt silma ka üks maailma vaesemaid riike – Bhutan. Suurema elanike arvuga riikidest ületab 60 protsendi piiri veel Iisrael, kus on saanud suurem osa rahvastikust ka teise vaktsiinisüsti.
Elanike teistkordsele vaktsineerimisele keskendub ka Suurbritannia, kus ulatub ühe süstiga hõlmatute osakaal üle 52 protsendi. Kokku on saanud seal süsti ligi 35 miljonit inimest.
Euroopa Liidus paistavad juba mitu kuud kõige enam silma Malta ja Ungari. Ligikaudu poole miljoni elanikuga saareriigis on saanud vähemalt ühe süsti 48 protsenti rahvast. Ungaris küündib nende osakaal 43 protsendini. Viimast on hõlbustanud Euroopa Ravimiameti heakskiidetud vaktsiinide kõrval venelaste Sputniku ja hiinlaste Sinovaci kasutamine.
Neile järgnevad 36,7 protsendiga Austria ja 32,7 protsendiga Soome. Liidusiseses järjestuses paikneb viiendal kohal Saksamaa, mis on vaktsineerinud ühe korra vähemalt 26,3 miljonit inimest ehk 31,7 protsenti elanikest.
Vaatamata hiljutisele vaktsineerimisrekordile möödusid Eestist sel nädalal Belgia ja Hispaania. Kuna suur osa süstitud doosidest kasutati ära teistkordsel vaktsineerimisel, on saanud vähemalt ühe süsti Eestis 27,3 protsenti elanikest.
Eesti lõunanaabritest on Leedu vaktsineerinud vähemalt korra 739 000 inimest ehk 26,4 protsenti elanikest. Lätis on nende osakaal 14,8 protsenti. Veel vähem on saja inimese kohta vaktsineeritud Euroopa Liidu piires veel Bulgaarias. Seal on vaktsineeritud 100 inimese kohta üheksa.
Maailma suurriikidest on USA vaktsineeritud vähemalt ühe korra ligi 150 miljonit inimest ehk ligi 46 protsenti riigi elanikest. Venemaa on vaktsineeritud elanikkonnast hinnanguliselt ligi üheksa protsenti ehk ligikaudu 12,9 miljonit inimest.
Hiina on süstinud enda teatel ligi 290 miljoni vaktsiinidoosi. Riik ei anna välja andmeid, kui paljud neist on esimesed või teised ehk minimaalselt on saanud vähemalt ühe doosi iga kümnes. Umbes sama suur osa elanikkonnast on saanud ühe doosi Indias.
Enam kui kümme miljonit inimest on vaktsineeritud kokku 14 riigis. Vaktsineerimiskampaaniaga on tehtud algust vähemalt 173 maal.