Koroonaviiruse hulk reovees on püsinud aasta algusest sarnane

Viirus SARS-CoV-2
Viirus SARS-CoV-2 Autor/allikas: Pixabay.

Sellenädalase reovee seireuuringu tulemused kinnitavad, et koroonaviirus on levinud võrdlemisi laialt peaaegu kõigis maakondades. Viimaste nädalate andmete võrdlus näitab, et olukord on püsinud aasta algusest saati stabiilne.

Uuringut juhtiva Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul on üle Eesti kogutud proovide tulemused võrreldes eelmise nädalaga liikunud rohkem keskmist viirusekogust näitavale tasemele. Mõnevõrra vähemaks on jäänud nii väga väikese kui ka väga suure viirusekogusega proovide piirkondi.

"Tulemused näitavad, et nakkusohtlikke inimesi on hulgaliselt üle terve Eesti, mistõttu tuleks jätkuvalt hoiduda lähikontaktidest ja kasutada kõiki teisi nakkusohtu vähendavaid ettevaatusabinõusid," kinnitas Tenson.

Koroonaviiruse seire reoveest aitab avastada varjatud koldeid, sest viirus ilmub reovette juba paar nädalat enne kliiniliste haigusjuhtumite tuvastamist. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Koroonaviiruse seire reoveest aitab avastada varjatud koldeid, sest viirus ilmub reovette juba paar nädalat enne kliiniliste haigusjuhtumite tuvastamist. Reoveeseire on hea võimalus jälgida viirusepuhangu muutusi aja jooksul.

Reoveeproove võetakse iga nädal kõigis maakonnakeskustes ja üle 10 000 elanikuga linnades. Proovide kogumisel teeb Tartu Ülikool koostööd Eesti keskkonnauuringute keskuse ja vee-ettevõtetega, kes käitavad linnade reoveepuhasteid. Proovide analüüsid tehakse Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi laborites.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: