Vaktsineerimine graafikul: Iisrael pikalt ees, Eesti keskmiste seas

Iisrael on suutnud vaktsineerida riigi elanikkonnast enam kui 30 protsenti.
Iisrael on suutnud vaktsineerida riigi elanikkonnast enam kui 30 protsenti. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/ABIR SULTAN

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on viimasel nädalal vaatamata tarneraskustele saanud hoo sisse paljudes riikides. Hõlmatuse poolest hoiab ülekaalukalt esikohta Iisrael, Eesti on langenud ka Euroopas keskmiste sekka.

Riiklike terviseametite ja ringhäälingute kodulehtede alusel paistavad maailmas vaktsineerimise tempo poolest maailmas eriliselt silma Iisrael, Araabia Ühendemiraadid ja Bahrein. Nädalaga on kasvatanud Iisrael vaktsiiniga hõlmatute arvu pea poole võrra ehk tervest elanikkonnast on saanud esimese doosi üle 30 protsenti.

AÜE-s ja Bahreinis on vaktsineeritute arv ligi kahekordistunud. Saja inimese kohta on seal vaktsineeritud vastavalt 21 ja 8,4 inimest.

Euroopa riikidest on esirinnas Suurbritannia, kes on jõudnud vaktsineerida ligi seitse protsenti elanikkonnast. Saareriigile järgnevad Taani kolme protsendi ja Malta 2,5 protsendiga. Euroopa Liidus tervikuna kulgeb vaktsineerimine mõnevõrra aeglasemalt. Kuigi mitmed riigid kombivad juba kahe protsendi piiri, jääb see Saksamaal ja Prantsusmaal endiselt alla 1,5 protsendi.

USA oli suutnud vaktsineerida teisipäevase seisuga 4,79 protsenti elanikkonnast. Venemaal on vaktsineeritud enam kui miljon inimest, kuid viimased andmed pärinevad kahe nädala tagusest ajast. Vahepeal on vaid teatatud, et tehastest on üle riigi välja saadetud kokku 2 000 000 doosi, neist 375 000 viimase nädala jooksul. Hiina oli jõudnud teisipäevase seisuga vaktsineerida riigi elanikest 1,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: