SpaceX lennutas kosmosesse raketi 24 satelliidiga

SpaceX Falcon Heavy start 25. juunil Kennedy kosmosekeskuses.
SpaceX Falcon Heavy start 25. juunil Kennedy kosmosekeskuses. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kosmosefirma SpaceX saatis teisipäeval ilmaruumi raketi 24 uurimissatelliidiga, mille seas olid süvakosmose aatomikell, päikesepuri, keskkonnasõbraliku raketikütuse katselava ja tuhastatud inimesed.

See oli Falcon Heavy raketile kolmas lend, kuid esimene, mille tellis USA sõjavägi.

Kaitseministeeriumi missioon nimega STP-2 peaks andma sõjaväele andmeid edasiste julgeolekualaste seadmete kosmosesse saatmise kohta. Teisipäevane lend oli sõjaväele esimene korduvkasutatud raketiga.

Muu hulgas saatis firma Planetary Society and Celestis Inc kosmosesse üle 150 surnud inimese tuha. Tuhastatute seas oli kunagine astronaut Bill Pogue, kes käis 1970. aastatel NASA esimeses kosmosejaamas. Ta suri aastal 2014.

Mõlemad külgmised kanderaketid maandusid Canaverali neemel mitu minutit pärast õhkutõusu, täpselt nii nagu aprillis. Samas lendas keskmine kanderakett ookeaniplatvormist mööda. SpaceX-i sõnul oli seda oodata, sest see missioon oli eriti keeruline ja firma senistest üks keerulisimaid.

Satelliidid tuli jätta kolmele eri orbiidile, mis nõudis mitut kursimuutust. Kõikide satelliitide vallapäästmiseks kulub mitu tundi.

Kokku 27 samaaegselt käivituva mootoriga Falcon Heavy on praegu kõige võimsam kasutusel olev rakett.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: