Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestlaste küberturvalisuse ettevõte loob Aasiasse digitaalse meditsiiniplatvormi

Guardtime loob Aasiasse meditsiiniplatvormi, mis võimaldab virtuaalkõne või -video teel kiiret kontakti juhtivate meditsiiniekspertidega kõikjalt maailmas.
Guardtime loob Aasiasse meditsiiniplatvormi, mis võimaldab virtuaalkõne või -video teel kiiret kontakti juhtivate meditsiiniekspertidega kõikjalt maailmas. Autor/allikas: True Agency/Unsplash/Creative Commons

Eestis asuv küberturvalisuse lahendusi loov ettevõte Guardtime loob Aasiasse meditsiiniplatvormi, mis võimaldab virtuaalkõne või -video teel kiiret kontakti juhtivate meditsiiniekspertidega kõikjalt maailmas.

Guardtime teeb blockchain- ehk plokiahela-tehnoloogial põhinevaid lahendusi, mis selles arenduses võimaldavad turvaliselt kasutada ja edastada meditsiinilist dokumentatsiooni.

Guardtime'i juht Martin Ruubel selgitas, et Aasiasse loodava meditsiiniplatvormi eesmärk on pakkuda maailma juhtivatele tervishoiuspetsialistidele kiiret ja turvalist võrgustikku, milles sisaldub nii meditsiiniline dokumentatsioon kui võimalus seda turvaliselt jagada.

Kasu saavad ka lõppkasutajad

Dokumentatsiooni haldamise süsteemi saab edaspidi integreerida eri riikides kasutatavatesse tervishoiusüsteemidesse.

Selle juures on oluline just see, et meditsiiniandmeid on seni olnud keeruline jagada erinevate riikide ehk jurisdiktsioonide vahel. Ruubel rääkis, et nende arendatav platvorm aga võimaldab neid andmeid jagada nii, et need oleksid vastavuses kohalike seaduste ja nõuetega.

"Andmete õigsus ja võimalik väärkasutus on tänu blockchain-tehnoloogiale matemaatiliselt tõestatav ning aitab tagada protsessi turvalisuse."

Lisaks tipparstidele saavad uuest süsteemist kasu ka paljud erinevad tervishoiusüsteemi osalised, alates teenusepakkujatest kuni lõppkasutajateni.

Guardtime töötas meditsiiniplatvormi jaoks välja KSI blockchain-tehnoloogia lahenduse, mis oskab tuvastada digitaalsete andmete ja seadmete kasutamist ja väärkasutamist. Tänu oma ülesehitusele võimaldab blockchain säilitada digiandmete muudatuse ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Platvorm ühendab 4000 tipparsti

Ruubeli sõnul asutakse uut teenust pakkuma esialgu just Aasia turgudele, sest seni on sealne juurdepääs juhtivatele meditsiinialastele teadmistele olnud piiratud. Loodud teenuse kasutajateks saavad nii kohalike kui ka rahvusvaheliste juhtivate haiglate rohkem kui 4000 tipparsti.

Guardtime'iga koostöös platvormi välja töötav Summus Global on ekspertide võrgustik, mis koondab virtuaalselt maailma juhtivaid tervishoiuvaldkonna spetsialiste. Võrgustiku eesmärk on aidata oma liikmetel kiiresti olulisi ja korrektseid meditsiinilisi otsuseid langetada, selleks vajadusel omavahel konsulteerides ning infot vahetades.

Lisaks Summus Globalile teatas Guardtime Aasia turgudega seotud tiheda koostöö tulemusel hiljuti ka ühisprojektist Hiina suurima autotööstuse teenusplatvormiga UMVA-China.

Nimelt võetakse Hiina autotööstuse tootmisüksustes peagi kasutusele eestlaste poolt loodud blockchain-tehnoloogial põhinev tarkvara, mis tagab läbipaistvuse elektrooniliste lepingutega seotud finantsasutustele, muudab tollitoimingud läbipaistvaks, lihtsustab vajadusel toodete tagasikutsumist ning aitab hankida ja tarnida varuosasid täpselt vastavalt vajadusele.

Guardtime on Eestis asutatud maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja, kes aitab koheselt tuvastada erinevates digitaalsetes andmetes ja tarkades seadmetes tehtud muudatusi ja selle tulemusena pakkuda e-ühiskonnale usaldusväärseid ning läbipaistvaid lahendusi.

Guardtime'i tehnoloogiat on täna integreeritud paljudesse Eestis kasutatavatesse e-teenustesse, nagu näiteks e-Tervise süsteem, Riigi Teataja, Kinnistusraamat, Äriregister jm. Samuti teeb ettevõte koostööd nimekate rahvusvaheliste institutsioonidega nagu maailma suurim kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin, USA sõjavägi, tehnoloogiaettevõte Ericsson jt.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: