Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime teeb koostööd Hiina autotööstusega

Guardtime'i juht Martin Ruubel.
Guardtime'i juht Martin Ruubel. Autor/allikas: Guardtime

Maailmas on väga tuntud Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime, mis pakub blockchain- ehk plokiahela tehnoloogial põhinevaid küberturvalisuse lahendusi ning see ettevõte sõlmis koostööleppe Hiina suurima autotööstuse teenusplatvormiga UMVA-China. Täpsemalt rakendab autotootja eestlaste loodud jälgimistehnoloogiaid Hiina autotööstuse tootmisüksustes.

Hiina autotööstuses kasutusele võetav Guardtime'i plokiahela tehnoloogial põhinev tarkvara võimaldab teha elektroonilisi lepinguid ning autoosade päritolu digipäringuid, kiirendab tollitoiminguid ning aitab sõlmida klientidega finantslepinguid.

Hiina autotööstuses kasutusele võetav Guardtime'i KSI plokiahela tehnoloogia on oma olemuselt matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendus digitaalsete andmete ja seadmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks. Tänu oma ülesehitusele võimaldab plokiahela tehnoloogia säilitada digiandmete muudatuse ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Guardtime'i juhi Martin Ruubeli sõnul teeb Guardtime koostööd oma kohaliku tütarettevõtte Aletheia kaudu. "Hiina autotööstus on suurepärane turg, kus rakendada blockchain-tehnoloogiat, sest see pakub turuosalistele olulist väärtust varuosade päritolu tõestamisel ja kiirendab klientide andmete kinnitamist ning seeläbi ka kogu ostuprotsessi."

Ruubeli sõnul lõimitakse Guardtime'i loodud KSI blockchain tehnoloogia UMVA tööprotsessi nii, et see tagaks läbipaistvuse elektrooniliste lepingutega seotud finantsasutustele, kes saavad tänu uuendustele teha rahastamisotsuseid edaspidi kiiremini ja täpsemini. Samuti muudab blockchain-tehnoloogia tollitoimingud läbipaistvaks, lihtsustab vajadusel toodete tagasikutsumist ning aitab hankida ja tarnida varuosasid täpselt vastavalt vajadusele.

Guardtime'iga koostööleppe sõlminud UMVA on Hiina suurim teenusplatvorm riigi autotööstuse jaoks. Selle klientideks on teiste seas näiteks Ford, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Toyota ja Chery. Ettevõte asutasid Gongqing Journey Fund, Fuerda, Huaxiang Electronics, Daylight Group ja teised Hiina autode varuosasid pakkuvad ettevõtted.

UMVA pakub Hiina autotööstusele tarneahelat, mille hulka kuulub nii finantseerimine, pilvepõhine logistikakorraldus, suurandmed ja tarneahela tehnoloogiline analüüs.

Guardtime on Eestis asutatud maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja, kes aitab koheselt tuvastada erinevates digitaalsetes andmetes ja tarkades seadmetes tehtud muudatusi ja selle tulemusena pakkuda e-ühiskonnale usaldusväärseid ning läbipaistvaid lahendusi.

Guardtime on üks teaduspõhisemaid IT-ettevõtteid Eestis ning selle tehnoloogiat on praeguseks lõimitud paljudesse Eestis kasutatavatesse e-teenustesse, nagu näiteks Riigi Teataja, Kinnistusraamat, Äriregister jm. Samuti teeb ettevõte koostööd nimekate rahvusvaheliste institutsioonidega nagu maailma suurim kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin, USA sõjavägi, tehnoloogiaettevõte Ericsson jt.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: