Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus asub õppima välistudengeid enam kui 70 riigist

Suudlevad tudengid Tartus
Suudlevad tudengid Tartus Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tartu on välistudengite seas jätkuvalt populaarne õppimispaik: sel sügisel on Tartu Ülikooli oodata välistudengeid 75 riigist, Eesti Maaülikooli 35 riigist.

Mõlemad Tartu avalik-õiguslikud ülikoolid kinnitavad, et sel sügisel tuleb välistudengeid ülikoolidesse vähemalt sama palju kui eelmisel aastal. Maaülikooli välissuhete peaspetsialist Eda Tursk nendib, et algava aasta tudengkond saab olema eriliselt mitmekesine.

"Tuleb sellel aastal jälle natukene rohkem kui eelmisel aastal. Meil on kokku tulemas 35 riigist. Siin ise neid kokku lugedes olime ka üllatunud. Traditsiooniliselt kõige suurem saatjariik on meil Soome, nagu see on alati olnud ja nagu see on ka kõigis teistes Eesti kõrgkoolides. Enamustest riikidest on tõesti esindatud väga palju Euroopa riike, aga väga palju ka Aasia riike: Vietnam, Bangladesh, Indoneesia, Jaapan, Hiina samuti."

Üleilmset seltskonda on oodata ka Tartu Ülikooli.

"Hetkeseisuga on 75 riigist tulemas välisüliõpilasi ning kõige rohkem on nende seas Venemaa kodanikke, Aserbaidžaanist ja Ukrainast samuti," ütles Tartu Ülikooli vastuvõtu talituse juhataja Tuuli Kaldma.

"Kui vaadata, mida soovivad välisüliõpilased õppida, siis loomulikult IT on nö üks valdkond, mida tullakse õppima ja kus on meil ka suur vastuvõtt loomulikult," lisas Kaldma.

Eesti Maaülikooli välissuhete peaspetsialisti Eda Tursa sõnul leiavad välistudengid ülikooli tihtipeale tänu rahvusvahelisele teaduslikule koostööle.

"Loodame, et need uued üliõpilased võetakse Tartus hästi vastu, et meie oma ülikooli poolt teeme kõik, et neil sisseelamine siin Eestis hästi sujuks ja kindlasti nad muudavad seda Tartu linnapilti elavamaks, et meie ootame küll, et tuleb väga huvitav õppeaasta," öeldi maaülikoolist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: