Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna ülikool kärbib instituutide ja töötajate arvu

Foto: Postimees/Scanpix

Tallinna ülikool kinnitas struktuurimuutuse järel töötama hakkavate instituutide koosseisud. Senisest 23 instituudist saab kuus. Reform toob kaasa paarikümne töökoha kadumise.

1.septembrist tööd alustavad uued Tallinna ülikooli instituudid on kokku pandud probleemipõhiselt ja eeldavad koostööd erinevate erialade vahel. Rohkem kui 20 senist üksust koondatakse kuue instituudi katuse alla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinna ülikooli rektor Tiit Land ütles, et kõikide uute instituutide kokkupanekul on arvestatud ka väiksemate instituutide huvisid. "Sellist otsest kellegi ülesõitmist ei ole toimunud. Instituudid on pandud kokku võrdsetel alustel," ütles Land.

Uutel üksustel on olemas ka nimed: Balti filmi-, meedia-, kunstide ja kommunikatsiooni instituut; haridusteaduste instituut ja humanitaarteaduste instituut. Lisaks veel loodus- ja terviseteaduste; ühiskonnateaduste ning digitehnoloogia instituut.

Sügiseni tegutseva demograafia instituudi direktor Luule Sakkeuse sõnul on struktuurireform möödapääsmatu, sest üliõpilaste arv väheneb, kuid ta näeb suurtes muutustes ka murekohti.

"Ma arvan, et üksuste kokkupanemine iseenesest ei ole probleem. Probleem võib olla suuremas bürokraatias, aja kulus ja väiksemas autonoomias. Mis võivad siis suures instituudis jätta inimesed vastutuseta," lausus Sakkeus.

Rektor Tiit Landi arvates aitab reform just administratiivtöötajate ülesandeid optimeerida.

"Personali kokkuhoid, mõnevõrra kokkuhoid toimub ennekõike mitteakadeemiliste töötajate hulgast," rääkis ta.

"Aktuaalse kaamera" reporter küsis Landilt, et kui palju nendest töötajatest töö kaotab. "Ma ei ütleks, et kaotab oma töö, aga nende tööülesanded vaadatakse ümber. Kokku on praegu seal paarikümne töötaja ringis, kelle töö lõpeb," vastas Land.

Lisaks on Landi sõnul akadeemilisi töötajaid, kelle lepinguid enam ei pikendadata kuni paarkümmend. Seevastu on struktuurimuutuste abiga kolme kuni nelja aasta jooksul plaanis Tallinna ülikoolis pooleteistkordne miinimumpalkade tõus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: