X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi laupäevakool tõestab õpilastele, et reaalained polegi rasked ja igavad

Viljandis tegutseb üks laupäevakool, milles kord kuus õppimine on auasi igale Viljandi maakonna põhikooliõpilasele. Teenekas Viljandi füüsikaõpetaja Lilian Tambek kutsus Taibukate Teaduskooli aasta tagasi ellu selleks, et endale ja õpilastele tõestada - reaalained polegi nii rasked ja igavad, kui arvatakse.

Tegemist on lisaõpet andva kooliga 6.-9. klassi õpilastele, kes soovivad reaalainetes süvitsi minna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lilian Tambek ütles, et algul taheti vastu võtta 50 õpilast vastu võtta, aga registreerus 109. Neist vaid kümmekond on lahkunud.

Teaduskooli õpetajaiks on oma ala tunnustatud pedagoogid ja õppejõud. Seekord klassi ees seisnud Mihkel Kree on füüsika doktorant Marseille ülikooli juures. Kree ei pea seda ajaraiskamiseks.

"Mulle annab see eelkõige sellise väikese õppetunni, kuuidas kõige efektiivsemalt edasi anda infot, kuidas ma seletaksin kõige lühidamalt, kõige selgemalt. Ega see ei olegi alati lihtne oskus," selgitas teadlane.

Õpetajad kiidavad, et Taibukate Teaduskooli õpilased on väga püüdlikud ja tunnis valitseb vaikus, mis viitab sellele, et need noored teavad, mida tahavad saavutada. Saarepeedi kooli 7. klassi õpilane Oskar Lind osaleb seal selleks, et õppida olümpiaadideks ning et koolis oleks natuke kergem.

Viljandi linnavolikogu otsustas vabariigi aastapäeva puhul taibukaid meeles pidada linna aastapreemiaga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: