X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Video: Eesti PISA tulemuste tutvustus

Kiili kooli õpilased kooli raamatukogus
Kiili kooli õpilased kooli raamatukogus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Teisipäeval selguvad rahvusvahelise haridusuuringu PISA 2022 tulemused, mida tutvustavad haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ning hariduseksperdid Maie Kitsing ja Gunda Tire. Kell 12 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

PISA (Programme for International Student Assessment) on rahvusvaheline haridusuuring, mis uurib 15-aastaste noorte teadmisi ja oskusi matemaatikas, loodusteadustes ja funktsionaalses lugemises. Uuringut korraldab Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD).

PISA uuring toimub iga kolme aasta järel. Igas uuringus on üks põhivaldkond, ülejäänud kahes valdkonnas mõõdetakse õpilaste teadmisi väiksemas mahus. Algselt oli seekordne uuring planeeritud aastaks 2021, kuid Covid-19 pandeemia tõttu lükati aasta võrra edasi. Seni on toimunud kaheksa PISA uuringut. Eesti on osalenud alates 2006. aastast.

2022. aasta kevadel sooritas 6392 õpilast 196 Eesti koolist PISA testi, mis koosnes matemaatika, lugemise, loodusteaduste ja loovmõtlemise ülesannetest. Rõhuasetus oli seekord matemaatikal. Kokku tegi üle maailma testi 690 000 õpilast 81 riigist või majanduspiirkonnast. Kõikides osalenud riikides avaldatakse uuringu tulemused samaaegselt. 

Pressikonverentsil annavad uuringust ülevaate minister Kristina Kallas, haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna nõunik Maie Kitsing ning haridus- ja noorteameti rahvusvaheliste uuringute juht Gunda Tire.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: